ye-logo.v1.2

На Хмельниччині провели унікальну операцію: тримісячній дитині видалили кілограмову пухлину (ОНОВЛЕНО)

Здоров'я 23647
Олег Юрчишен, завідувач реанімаційно-консультативним центром КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» стежить за станом дитини після операції
Олег Юрчишен, завідувач реанімаційно-консультативним центром КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» стежить за станом дитини після операції. Фото: надане медичним закладом

Надскладну операцію здійснили в Хмельницькій обласній дитячій лікарні.

ОНОВЛЕНО: 18 травня о 14.25. На жаль, як повідомили сайту "Є" лікарі, дитина померла.

Сьогодні уночі, 17 травня, в Хмельницькій обласній дитячій лікарні провели унікальну операцію: тримісячній дівчинці видалили майже кілограмову пухлину. Лікарі кажуть, вона займала шосту частину від загальної ваги малюка.

Нині дитина перебуває в реанімації під наглядом лікарів. Медики кажуть, таку операцію в області здійснили вперше. Вона тривала близько трьох годин.

«Дитина була вкрай важка, тож діяти потрібно було невідкладно, - розповіла сайту «Є» Лілія Брухнова, директорка комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна дитяча лікарня». – В малюка була вроджена патологія. Завдяки додатковим методам обстеження наші лікарі встановили діагноз: нефробластома, злоякісна пухлина нирки. Дитина перебувала у відділенні онкогематології і ми застосовували всі необхідні методи лікування. Але пухлина, на жаль, не реагувала на те лікування, яке проводилося».

За словами Лілії Степанівни, онкологи та гематологи відділення постійно консультувалися зі спеціалістами з Національного інституту раку.

«Дитину було потрібно транспортувати до Києва, - каже директорка медзакладу. – Але стан малюка не дозволяв цього зробити, адже дівчинка постійно перебувала на апараті штучної вентиляції легень. Її стан погіршувався. Тому нам довелося діяти екстрено по-ситуації. Фахівці з Національного інституту раку відгукнулися на прохання приїхати до нашого медзакладу, і разом з нашими фахівцями провели цю унікальну і непросту операцію з видалення пухлини тримісячній дитині».

Пухлинна куля, яку видалили дівчинці, кажуть лікарі, важила близько кілограма. Нині дитина перебуває в реанімаційному відділенні під постійним наглядом медиків.

Додамо, що в Хмельницькій обласній дитячій лікарні наразі діє єдине в області відділення онкогематології, яке з травня 2019 року працює з хворими дітками на онкологічну та онкогематологічну патології.

«Проведення такої операції – це передусім порятунок життя дитини, - каже Лілія Брухнова. – Також для наших лікарів це цінний досвід, адже наразі у відділенні здійснюють напрацювання в напрямку онкохірургії. Ми плануємо і надалі запрошувати фахівців вищих рівнів, щоб наші лікарі мали зможу переймати досвід та в подальшому самим здійснювати надскладні оперативні втручання».

Читайте також: «У мене біда і хлопчик під опікою»: онкохворий хмельничанин потребує допомоги

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую