ye-logo.v1.2

У Хмельницькій дитячій лікарні створять нове відділення екстреної медичної допомоги

Здоров'я 3561
Попередньо відділення екстреної медичної допомоги на першому поверсі дитячої лікарня повноцінно запрацює у 2022 році
Попередньо відділення екстреної медичної допомоги на першому поверсі дитячої лікарня повноцінно запрацює у 2022 році. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Вже стартувала реконструкція приміщення, у якому воно буде розташоване.

На базі Хмельницької міської дитячої лікарні заплановано відкрити сучасне відділення екстреної медичної допомоги. Фактично воно об’єднає кілька нинішніх відділень в одному приміщенні. Наразі вже стартувала його повна реконструкція, вартістю майже 18 мільйонів гривень. Що ж заплановано зробити та коли запрацює відділення екстреної медичної допомоги, сайт «Є» запитав у начальника міського управління охорони здоров’я Бориса Ткача.

За його словами, мова йде про реорганізацію нинішніх відділень міської дитячої лікарні: приймального, невідкладної медичної допомоги, травмпункту. Вони стануть єдиним цілим — відділенням екстреної медичної допомоги. Воно буде розташоване на першому поверсі медзакладу. Туди ж заплановано «спустити» реанімацію.

«Якщо дитину в критичному стані привозять у лікарню, нині її потрібно підіймати на шостий поверх в реанімацію, з неї доправляти в операційну. Таким чином втрачається «дорогоцінний» час, — розповідає Борис Ткач. — Натомість після реконструкції все необхідне буде на першому поверсі. Це забезпечить покращення якості та оперативності надання невідкладної медичної допомоги».

Борис Васильович розповів, що ймовірно відділення екстреної медичної допомоги повноцінно запрацює у наступному році. Спершу необхідно провести повну реконструкцію його приміщення, що передбачає досить значний обсяг робіт. Наприклад, буде зроблено критий під’їзд для карет швидкої медичної допомоги: щоб дітей всередину лікарні не забирали під дощем чи снігом.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у фейсбуці додав, що реконструкція вже стартувала. Паралельно триває оновлення медичного обладнання для майбутнього відділення.

«Торік наша міська дитяча лікарня виграла грант від уряду Японії за програмою «Кусаноне». Завдяки цьому вона безоплатно отримала інноваційний киснево-дихальний апарат й апарат УЗД (ультразвукової діагностики — авт.), загальною вартістю 2,4 мільйона гривень. Це обладнання вже запускають в роботу», — зазначив міський голова.

Скільки коштує реконструкція відділення та яка компанія її проводить?

На порталі «Прозоро» зазначено, що вже визначено підрядника, який проводитиме реконструкцію відділення невідкладної допомоги та реанімації Хмельницької міської дитячої лікарні. Переможцем тендеру стало товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Галеон». З цією компанією директорка медзакладу Наталія Зимак-Закутня відповідний договір підписала 5 травня.

Очікувана вартість таких робіт була визначена на рівні 23 мільйонів 577 тисяч 901 гривні. Однак представники «Компанії «Галеон» запропонували нижчу ціну, ніж їх конкуренти, — 17 мільйонів 949 тисяч 999 гривень.

Опублікована технічна документація підтверджує доволі значний обсяг запланованих робіт. Підрядник має подбати не лише про повну заміну покриття, підлоги, вікон, дверей, ремонту стін і сходів, а й про заміну мереж водопостачання, теплопостачання, електропостачання, каналізації та вентиляції. А також — встановити медичне обладнання, оновити дорожнє покриття та провести озеленення.

За інформацією ресурсу «YouControl», ТОВ «Компанії «Галеон» зареєстроване у Хмельницькому на вулиці Степана Бандери. Його кінцевим бенефіціарним власником вказаний Кирилюк Леонід Григорович, а керівником — Швед Олександр Леонідович. Цьогоріч ТОВ «Компанії «Галеон» вже вигравало тендер на капітальний ремонт приміщення другого поверху та центрального входу відділення амбулаторного гемодіалізу четвертого корпусу Хмельницької міської лікарні, вартістю в 1 мільйон 457 тисяч 681 гривню.

Читайте також: Гроші на хмельницький Палац спорту: з яких умов його добудують до кінця року

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую