Гаряча тема:
- Війна
Гроші на хмельницький Палац спорту: з яких умов його добудують до кінця року
Вже виконано усі затратні у часі роботи й тепер завершення будівництва залежить лише від належного фінансування.
Хмельницький має отримати 70 мільйонів гривень на добудову Палацу спорту. Таке фінансування днями у Києві погодили представники міжвідомчої комісії. Тому, чи можливо до кінця року завершити спорудження Палацу спорту, сайт «Є» запитав у Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.
Цьогоріч на спорудження подібних спортивних об’єктів у державному бюджеті передбачено 800 мільйонів гривень. З них 70 мільйонів гривень мають спрямувати на добудову хмельницького Палацу спорту. Однак їх виділення ще має підтвердити Кабмін.
«Хоча торік міжвідомча комісія погодила виділити нам 60 мільйонів гривень, на Палац спорту місто не отримало жодної копійки з держбюджету. Тому в 2020-му його будували досить мляво, виключно коштом міської скарбниці, — розповідає Олександр Симчишин. — Нині в Офісі президента й у Міністерстві молоді та спорту гарантують, що Хмельницький отримає 70 мільйонів гривень. Також говорять про можливість збільшити фінансування».
За його словами, спорудження будівлі Палацу спорту реально завершити до кінця цього року, адже вже виконано усі роботи, які вимагали значних затрат часу. Зокрема, монтовано металеві конструкції та підведено комунікації. Тому за умови належного фінансування підрядник готовий в рази пришвидшити завершальні роботи.
«Цього року з міського бюджету на Палац спорту виділили 17 мільйонів гривень. Але вони вже майже закінчилися. Якщо Хмельницькому з держбюджету виділять 150 мільйонів гривень, то будівництво завершиться до кінця року», — запевнив Олександр Симчишин.
Він пояснив, що тоді Палац спорту зможе приймати деякі змагання. Частину устаткування для нього заплановано закупити ще цього року. Решту — поступово.
«Більшість устаткування буде універсальним і мобільним. Наприклад, у проєкті передбачено спеціальне покриття для футзалу, яке відповідає європейським кубкам. Але не проблема, що місцева команда деякий час гратиме на звичайному паркеті, а ми купимо це покриття впродовж 2022-го. До того ж в адміністративній будівлі є частина залів, з функціюванням яких ми ще не визначилися. Якщо це будуть індивідуальні силові види спорту, то купуватимемо татамі. Якщо фехтування, то купуватимемо спеціальні фехтувальні станції», — зазначив міський голова.
Також він додав, що ймовірно про благоустрій навколо Палацу спорту вже подбають у наступному році. Зокрема, там необхідно зробити наземний паркінг.
Нагадаємо, будівництво Палацу спорту на вулиці Прибузькій триває з початку 2019 року. Він має стати багатофункціональною спорудою, де можуть проходити не лише спортивні заходи, а й культурні події та масштабні форуми. Він передбачає арену на три тисячі глядацьких місць, кілька окремих спортивних залів по 330-350 квадратних метрів… Наразі його спорудження вже освоєно майже 137 мільйонів гривень. З них майже 60 мільйонів гривень було виділено з міського бюджету, а з держаного — 82 мільйони гривень.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
У квітні цього року під час огляду незавершеного Палацу спорту Олександр Симчишин пояснив, що темпи будівництва гальмує нестача державного фінансування.
Також нагадаємо, днями Олександр Симчишин зустрівся з баскетболістами з «Хмельницької політехніки» та гандболістами з «ХНУ-ДЮСШ 1». Обоє команд цього місяця стали чемпіонами перших ліг зі своїх видів спорту. Відповідно у наступному сезоні вони отримали перепустку до матчів у вищих лігах. Під час цієї зустрічі міський голова розповів спортсменам, що можливо вже у наступному році вони зможуть проводити матчі у Палаці спорту.
Читайте також: Перейменувати Хмельницький у Проскурів: що думають історики та міський голова (ОПИТУВАННЯ)
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: