ye-logo.v1.2

Простатит і синдром очікування невдачі, або Чому чоловікам важливо відвідувати уролога

Здоров'я 2469
Чим довше людина не звертається до лікаря і займається самолікуванням, тим серйозніші зміни відбуваються в структурі передміхурової залози
Чим довше людина не звертається до лікаря і займається самолікуванням, тим серйозніші зміни відбуваються в структурі передміхурової залози. Фото: ілюстративне pixabay.com

Нелікований хронічний простатит, крім іншого, призводить до безпліддя.

Простатит – найпоширеніша хвороба органів чоловічої статевої системи. Якщо захворювання не лікувати своєчасно і якісно, то через певний проміжок часу простатит переходить у хронічну форму і з’являються незворотні зміни, які будуть супроводжувати людину протягом усього життя. Детальніше про захворювання розповідає лікар-уролог Сергій Омелянчук.

— Сергію Анатолійовичу, поясніть, що таке простатит?

— Простатит – це запалення передміхурової залози. Він може перебігати як в гострій, так і в хронічній формі. Якщо захворювання не лікувати своєчасно і якісно, то через певний проміжок часу простатит переходить у хронічну форму і з’являються незворотні зміни, які будуть супроводжувати людину протягом усього життя. Чим довше людина не звертається до лікаря і займається самолікуванням, тим серйозніші зміни відбуваються в структурі передміхурової залози, що впливає на якість статевої функції і викликає дискомфортні відчуття. Нелікований хронічний простатит, крім іншого, призводить до безпліддя.

— Чому виникає простатит?

— Простатит може бути наслідком перенесеного застудного захворювання або з’явитися на фоні умовно-патогенної флори – стафілококів, стрептококів тощо. Також хвороба може виникнути через переохолодження, нерегулярне статеве життя чи його відсутність, або ж навпаки — у зв’язку з безладним статевим життям, частою зміною статевих партнерів, захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Крім того, провокувати захворювання можуть часті фізичні або емоційні перевантаження, малорухливий спосіб життя, шкідливі звички — куріння і як наслідок артеросклероз судин, зловживання алкоголем. А також цьому сприяє неправильне харчування – порушення кратності прийому їжі, вживання продуктів, що містять швидкі вуглеводи, трансжири, велику кількість крохмалю, стабілізаторів і підсилювачів смаку.

— Які симптоми захворювання?

— Болі в ділянці яєчок, промежини, над лоном, інколи статевого члена. Вони можуть бути абсолютно різного характеру. Частий, ускладнений, інколи болісний сечопуск – відчуття неповного спорожнення сечового міхура. Також — погіршення якості сексуального життя через послаблену ерекцію, передчасну еякуляцію, тобто швидке завершення статевого акту, больових відчуттів під час сексу, інколи навіть домішків крові в еякуляті або його відсутність. Внаслідок цього у чоловіків розвивається постійний страх невдалого статевого акту, так званий астено-невротичний розлад – синдром очікування невдачі. І замість думки про насолоду розвивається тривожний стан. Через це еректильна дисфункція наростає, чоловіки уникають сексуальних стосунків, побоюючись осоромитись. На жаль, статистика невтішна: 60 відсотків пар розлучаються через незадовільні статеві стосунки. А після тридцяти років в 40 відсотках випадків винуватцем цьому може бути друге серце чоловіка — простата.

— Як вберегтися від простатиту?

— Відмовитись від шкідливих звичок, збалансовано харчуватися, займатися спортом, мати регулярні статеві стосунки з використанням контрацепції, вживати вітаміни та мікроелементи з антиоксидантами, знаходити час для відпочинку та позитивних емоцій. Також слід звести до мінімуму вживання гострих та копчених страв. Натомість для профілактики корисно їсти волоські горіхи, корінь селери, петрушку, гарбузове насіння, свіжі овочі, кисломолочні продукти. Чоловікам після 25 років варто хоча б раз на рік відвідувати уролога. А якщо ви відчули названі симптоми, не зволікайте, звертайтеся до лікаря-уролога.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую