ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Омікрон» на Хмельниччині поки не підтвердили, але підозрюють, що він є

Здоров'я 1766
В облдержадміністрації зазначають, що крім «Дельти» у нас в області циркулює інший штам коронавірусу
В облдержадміністрації зазначають, що крім «Дельти» у нас в області циркулює інший штам коронавірусу. Фото: з архіву

Крім «Дельти» у нас в області циркулює інший штам коронавірусу. Що це за штам – перевіряють.

Кількість нових випадків захворювання на Covid-19 на Хмельниччині знову зростає. Уже два дні поспіль фіксують по понад три з половиною сотні нових випадків хвороби, тоді як у попередні дні їх було в межах сотні. Про це сьогодні, 13 січня, під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації розповів заступник голови ОДА Сергій Ткачук.

«Кількість нових випадків починає зростати, - зазначає він. - Ми знову ж таки наголошуємо на необхідності вакцинації, адже бачимо, що складних випадків серед вакцинованих від коронавірусу немає».

Чи циркулює в області новий штам коронавірусу «Омікрон», за словами Сергія Ткачука наразі інформації про лабораторно підтверджені випадків ще не отримали.

«За результатами досліджень наших епідеміологів ми бачимо, що крім «Дельти» у нас в області є інший штам коронавірусу, - каже він. – У багатьох хворих, згідно з дослідженнями в наших лабораторіях, «Дельта» не підтверджується. Що це за штам – поки не з’ясували. Ми направили такі проби до столичної лабораторії, де встановлять, який саме це штам коронавірусу. Результатів очікуємо».

Нагадаємо, що листопаді, за результатами досліджень наших епідеміологів, у 95-ти відсотках виявлених випадків коронавірусу на Хмельниччині, фіксували штам «Дельта». Цей штам епідеміологи могли підтверджувати за допомогою тест-систем в області. А от новий штам «Омікрон» поки потребує лабораторного підтвердження в столичній референт-лабораторії.

Додамо, що новий штам коронавірусу «Омікрон» в Україні виявили 18 грудня. За інформацією Всесвітної організації охорони здоров’я «Омікрон» поширюється швидше, ніж інші варіантами. Також він має кілька мутацій. Щодо тяжкості перебігу хвороби та ризику повторного зараження, то дослідження поки тривають.

Читайте також: Бустерна доза від коронавірусу: кому вона потрібна та як вакцинуватися на Хмельниччині
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую