ye-logo.v1.2

Бустерна доза від коронавірусу: кому вона потрібна та як вакцинуватися на Хмельниччині

Здоров'я 3746
Додаткова доза передбачена лише за показом лікаря, а бустерна — для усіх охочих
Додаткова доза передбачена лише за показом лікаря, а бустерна — для усіх охочих. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про особливості та відмінності між бустерною та додатковими дозами.

Наразі в Україні для проходження повного курсу вакцинації потрібно отримати два щеплення від коронавірусу. Однак наразі вже почали вводити третю дозу: бустерну та додаткову. Вони мають певні відмінності, адже призначені для різних категорій населення. Кому ж слід їх робити та як їх отримати з’ясували кореспонденти сайту «Є».

Бустерна доза — для всіх

На початку січня Міністерство охорони здоров’я дозволило робити бустерну дозу для всіх людей від 18-и років. Оптимальним часом називають від шести до дев’яти місяців після отримання другого щеплення. Незалежно від того, яким препаратом раніше була щеплена людина, переважно вводять мРНК-вакцини Moderna та Comirnaty (Pfizer-BioNTec). Наприклад, після CoronaVac рекомендують робити бустерну дозу вакциною Comirnaty.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат. Він діятиме 270 діб з дати її введення, тобто впродовж дев’яти місяців. Попереднього його можна буде згенерувати в «Дії» орієнтовно наприкінці січня.

«Ефективність вакцин зменшується з плином часу, особливо серед людей старшого віку. Однак завдяки бустерній дозі ризик госпіталізації через ускладнення коронавірусу знижується приблизно на 90 відсотків», — пояснили у пресслужбі МОЗ.

Додаткова доза — лише за рекомендацією лікаря

Хоча додаткова доза теж є третім щепленням, її вводять лише людям, у яких не сформувався достатній рівень імунітету до коронавірусу. Йдеться про українців з ВІЛ-інфекцією, деякими формами онкології, після трансплантації органів… Відповідно дія COVID-сертифікату після введення додаткової дози не продовжується.

Згідно з поясненнями МОЗ, додаткову дозу вводять лише за показом лікаря. Її можна отримати щонайменше через 28 днів після другого щеплення. Оптимальний час введення — період до 3 місяців. Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні. Однак за її відсутності можлива комбінація препаратів.

Як отримати бустерну дозу: чи потрібно записуватися на вакцинацію

Бустерну дозу можна отримати у будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Хоча на сайті МОЗ для цього рекомендують записатися, нині щеплення роблять без попереднього запису. Як пояснила сайту «Є» головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш, така вимога запрацює лише за умови нестачі вакцин.

«Нині на бустерну дозу не потрібно записуватися. Людині просто потрібно прийти в один з центрів вакцинації, — розповідає Світлана Лукаш. — Однак, якщо буде спостерігатися дефіцит вакцин, запис стане обов’язковим. Тоді перевага надаватиметься людям, які отримують перше або друге щеплення. Поки що у Хмельницькій області є достатня кількість вакцин. Лише є незначний дефіцит CoronaVac, але її вистачає для тих категорій населення, для яких вона передбачена».

Скільки людей вже отримали треті дози від коронавірусу

Станом на ранок 12 січня загалом в Україні введено 7 тисяч 339 додаткових доз і 41 тисячу 141 бустерну. В розрізі Хмельниччини вже 80 жителів краю отримали додаткову дозу та 567 — бустерну. Це на 37 і 321 щеплень більше, ніж напередодні.

До теми: Третій рік карантину, або Три сценарії розвитку коронавірусу в Україні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую