ye-logo.v1.2

Фахівці київського Інституту серця проводять безкоштовні консультації для дітей з Хмельниччини

Здоров'я 5104
Фахівці з Інституту серця проводять огляди в обласній дитячій лікарні
Фахівці з Інституту серця проводять огляди в обласній дитячій лікарні. Фото: автора

Тимчасово переселившись із Києва, лікарі оглядають пацієнтів у Хмельницькій обласній дитячій лікарні.

Уже близько місяця у Хмельницькій обласній дитячій лікарні здійснюють профілактичні огляди і консультації пацієнтів з патологією серцево-судинної системи двоє лікарів із Інституту серця МОЗ України. Через бойові дії та обстріли лікарки Олена Дудко та Наталія Рубан перевезли свої сім'ї на Хмельниччину.

Консультують дітей з усієї області

Фахівцям вдалося поєднати роботу в Інституті серця і водночас у Хмельницькому, щоб допомагати маленьким пацієнтам. Оскільки велика кількість людей тимчасово переїхала на західну частину України, так лікарки можуть і зі своєю родиною спілкуватися, і усіх маленьких подолян консультувати, в тому числі переселенців. За цей період вони оглянули вже понад 150 малюків з усієї області.

Лікарка-кардіологиня, фахівчиня з УЗД діагностики Наталія Рубан уже дев'ятий рік працює в Інституті серця у Києві. Каже, сама вона колись жила у Хмельницькому і ніколи б не подумала, що доведеться знову тут працювати ще й за таких обставин.

Наталія Рубан уже дев'ятий рік працює в Інституті серця у Києві. Фото автора

«Ми з колегою сюди приїхали вимушено, а потім влаштувалися у лікарню: і користь принесли, і попрацювали. У Хмельницькій області чимало наших пацієнтів з Інституту серця, заодно їх тут можемо оглянути. Це і діти з виявленими вродженими вадами серця, прооперовані, люди, які мають скарги на болі в грудині, пришвидшене серцебиття, підвищений тиск — вони всі проходять у нас огляд», — пояснює Наталія Рубан.

Олена Дудко — дитяча кардіоревматологиня, завідувачка відділення для дітей Інституту серця

Лікарі проводять безкоштовний огляд усіх охочих. Наталія Рубан пояснює, що профогляд у вузьких спеціалістів дуже важливий і вкрай потрібний, щоби не лише впевнитися у здоров'ї дітей, а й у разі потреби вчасно розпочати лікування.

Фахівці оглядають навіть зовсім маленьких пацієнтів і до 18 років. За словами Наталії Рубан, у дитячій лікарні є необхідне обладнання, якого цілком достатньо для роботи. І навіть після перемоги, коли лікарі повернуться до Києва, все одно визначать дні, коли консультуватимуть у Хмельницькому.

«Ми з задоволенням проводимо огляди, тому що хочеться допомогти, використати свої знання і досвід. Наші колеги тут у Хмельницькому працюють на рівні, ми лише більш спеціалізовані саме на вроджених вадах серця, патології міокарду, тож намагаємося поділитися своїми знаннями. Вдячна за те, що прийняли нас тут у місті, у хорошому колективі. Коли наступить мир, будемо й надалі обов'язково співпрацювати. Ми з радістю будемо сюди приїжджати за домовленостями, коли готуватимуть перелік пацієнтів. Наш інститут це практикує. Погодимо з керівництвом дні і можемо працювати», — додає Наталія Рубан.

Коли батькам варто показати дитину кардіологу

Також кардіологиня пояснює, в яких випадках батькам потрібно насторожитися і показати дитину лікарю-кардіологу:

1) якщо педіатр почув шуми у серці;
2) якщо у сім'ї, у близьких родичів є вроджені вади серця;
3) якщо були випадки смерті родичів у ранньому віці з нез'ясованих причин;
4) скарги дитина на біль у грудині;
5) швидка втомлюваність і слабкість, знизився апетит після перенесених захворювань;
6) якщо дитина відвідує спортивні секції.

«Часто трапляється, що коли діти вже потрапляють у професійний спорт у більш старшому віці, у них виявляють вроджені вади серця. Щоб такого не було, варто зробити УЗД», — наголошує Наталія Рубан.

Медсестра з Чорнобаївки та інші переселенці

Як повідомила директорка Хмельницької обласної дитячої лікарні Лілія Брухнова, крім фахівців Інституту серця, в медзакладі працюють також інші переселенці.

«З початку активних бойових дій в Україні в Хмельницькій обласній дитячій лікарні працює два лікаря Інституту серця, а також працювала медсестра з Кива. Зараз будемо працевлаштовувати ще одну медичну сестру з Чорнобаївки Херсонської області, і ще у нас на стажуванні медична сестра із Лисичанська», — говорить Лілія Брухнова.

Лілія Брухнова розповіла, що лікарня прийняла на роботу переселенців

Окрім того, в лікарні працює ще й медична сестра з Рубіжного, яка після закінчення медучилища переїхала туди з Хмельницького.

«Хотілося би багатьом допомогти, але наші резерви є обмеженими, тому ми лікарів взяли не на повну зайнятість. У них є свої основні робочі місця, які збережені за ними. Вони активно включаються в роботу, допомагають нашим лікарям опанувати нові методики. Це для нас прекрасний досвід. Навіть маючи статус обласної лікарні, це не те саме, що Інститут серця, куди з'їжджаються люди з усієї України», — каже директорка закладу.

Для того, аби потрапити на прийом до фахівців з Інституту серця МОЗ України, зателефонуйте до реєстратури обласної лікарні за номером: 068-11-99-515.

Приймальне відділення лікарні працює цілодобово, за цим телефоном можна отримати консультації чергових лікарів: 098-479-83-55.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую