ye-logo.v1.2

Мастопатія: що її провокує, які симптоми та як лікувати

Здоров'я 3858
Біль у грудях сигналізує про те, що зі здоров
Біль у грудях сигналізує про те, що зі здоров'ям не все гаразд і потрібно йти до лікаря. Фото: stock.adobe.com

Сприяють розвитку мастопатії проблеми нервової системи — стрес, депресія, невроз та шкідливі звички.

Біль і дискомфорт в молочних залозах за кілька днів до менструації більшість жінок вважають нормою. Насправді ж, кажуть лікарі-гінекологи, так не має бути. «У нормі груди не повинні боліти за жодних обставин, — каже гінеколог-ендокринолог Дмитро Кушніренко. — Якщо ж жінка відчуває біль чи будь-який дискомфорт в молочній залозі, обов'язково слід звернутися до лікаря».

Біль та збільшення у розмірах молочних залоз можуть свідчити про доброякісне захворювання — мастопатію. При цьому спостерігається патологічне розростання тканин молочної залози. Й це досить поширене захворювання серед жінок 25-45 років. Причин виникнення мастопатії багато: гінекологічне захворювання, аборт, проблеми гормонального характеру, негаразди зі щитоподібною залозою. Це може бути наслідком гепатиту або холециститу. Від причини захворювання залежить і лікування.

Сприяють розвитку мастопатії проблеми нервової системи — стрес, депресія, невроз, а також зайва вага, зловживання алкоголем, куріння, часте відвідування лазні, сауни, солярію або надмірне засмагання.

«Основні симптоми мастопатії - важкість у грудях і біль, що виникають за кілька днів до місячних, — продовжує лікар — Больові відчуття особливо посилюються при швидкій ходьбі та бігу. Іноді біль відчувається при дотику до грудей одягу. Якщо жінка веде здоровий спосіб життя, не робить аборти і в неї все в порядку з гінекологією, то молочні залози не повинні доставляти дискомфорт. А біль сигналізує про те, що зі здоров’ям не все гаразд і потрібно йти до лікаря».

Захворювання починається з розростання сполучної тканини, з’являються дрібні просоподібні вузлики. Цю форму мастопатії називають дифузною. При подальшому розвитку хвороби в тканині молочної залози з’являються щільні вузли розмірами від горошини до волоського горіха. Ця форма мастопатії носить назву вузлової. Біль у грудях при цьому стає інтенсивнішим, може віддавати у плече, під пахву. Буває болючим будь-яке доторкання до грудей. З сосків при натисканні виділяється молозиво, кров’яниста або прозора рідина. На цій стадії захворювання біль та зміни у молочних залозах не зникають з початком менструації. Фіброзно-кістозна форма виявляється частіше у молодих дівчат, гормональна система яких розвивається. Буває поодинока або множинна (8-12 утворень). Залежно від співвідношення компонентів пухлини можуть мати різну консистенцію - від м'якої до кам'янистої щільності. Небезпека мастопатії полягає в тому, що ця патологія належить до передпухлинних захворювань, на тлі яких може сформуватися рак молочної залози.

Лікують мастопатію здебільшого консервативно. Також може призначатися необхідна дієта. Вибір методу залежить насамперед від причини захворювання, індивідуальних особливостей організму, інших факторів. Хірургічне лікування застосовуються при запущених формах вузлової мастопатії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую