ye-logo.v1.2

Як обрати свічку, безпечну для здоров’я

Здоров'я 3632
Краще надавати перевагу свічкам з натурального воску
Краще надавати перевагу свічкам з натурального воску. Фото: ілюстративне pixabay.com

Парафінові свічки можуть спричинити у деяких людей напади астми.

Нині через постійні відключення світла українцям доводиться використовувати різноманітні ліхтарики та свічки. Останні можуть бути виготовлені з парафіну та натурального воску. Також є ароматизовані свічки. Тож, яку вибрати, щоб їх використання було комфортним і безпечним для здоров’я? Про це розповіли спеціалісти Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За їх словами, наразі існує багато суперечок щодо безпеки парафінових свічок. Зокрема, чи можуть вони сприяти виникненню раку. Дослідження свідчать, що під час горіння деякі свічки дійсно виділяють у повітря хімічні речовини, які можуть провокувати різні захворювання. Це пов’язано із тим, що парафін є нафтопродуктом. Однак навіть після чотирьох годин безперервного горіння концентрація таких речовин значно нижча за рекомендовані Всесвітньою організацією здоров’я межі чистоти повітря.

«Проте люди з респіраторними хворобами та захворюваннями легень більш чутливі до продуктів горіння. Парафінові свічки можуть спричинити у них напади астми та загострення наявних хвороб дихальних шляхів. Тому варто приділяти особливу увагу складу обраних свічок», — зазначили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Тому краще обирати свічки з натурального воску. Він буває соєвий, рослинний, абрикосовий, бджолиний. Такий віск є безпечним для людини та довкілля. Свічки з нього насичені ненав’язливим приємним ароматом і економніші в горінні.
Щодо ароматизованих свічок, то вони створюють затишну атмосферу. Однак в окремих людей інтенсивний аромат може спровокувати головний біль. Тому для регулярного використання бажано надавати перевагу свічкам без ароматизаторів та ефірних олій.

У будь-якому разі слід подбати про правильну вентиляцію. Щоб уникнути головного болю, потрібно регулярно провітрювати приміщення, де горить свічка. Але її треба тримати якомога далі від протягу.

У жодному разі не залишайте запалену свічку без нагляду. Навіть кількох хвилин може бути достатньо для займання.

Читайте також: Графік відключень електрики 6 грудня: на Хмельниччині світло вимикатимуть одночасно по трьох чергах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую