ye-logo.v1.2

Доїде навіть у віддалені громади: у Хмельницькому презентували автобус вакцинації

Здоров'я 2525
Невдовзі буде розроблено графік роботи цього автобуса
Невдовзі буде розроблено графік роботи цього автобуса. Фото: автора

Вакцинуватимуть не лише від коронавірусу, а й робитимуть рутинні щеплення.

Всесвітня організація охорони здоров’я передала Україні 59 сучасних автобусів для вакцинації жителів віддалених населених пунктів. Один з них отримала Хмельниччина. Що це змінить у процесі вакцинації населення, розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

За його словами, за час масштабної війни з 35 мільйонів доз вакцин від коронавірусу, доставлених в Україну, вдалося використати лише 11 відсотків. Темпи імунізації впали через постійні загрози ворожих обстрілів, переміщення людей і зниження захворюваності. Наприклад, на Хмельниччині до повномасштабного вторгнення вакцинували близько тисячі людей на день. Нині за тиждень вдається зробити лише 700-800 щеплень.

Завдяки отриманому автобусу медики сподіваються покращити ситуацію з імунізацією населення. Він довозитиме їх у віддалені населені пункти та у місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. Вакцинуватимуть не лише від коронавірусу, а й робитимуть рутинні щеплення.

Автобус має 35 місць для сидіння

Автобус має 35 місць для сидіння

Загалом у цьому автобусі є 35 місць для сидіння. За потреби щеплення можуть робити в його салоні. Тому його конструкція враховує потреби людей з інвалідністю. Він обладнаний спеціальною сходинкою, яка опускається. Заїхавши на неї, людина на візку може потрапити в салон автобуса.

«Також центр контролю та профілактики хвороб отримав автомобіль-холодильник, який перевозитиме вакцини. Він гарно оснащений. Він може працювати від електромережі або автономно, щоб підтримувати належну температуру», — зазначив Микола Габрикевич.

Автобус для вакцинації враховує потреби людей з інвалідністю

Автобус для вакцинації враховує потреби людей з інвалідністю

Він додав, що наразі збирається інформація, де є потреба приїхати й вакцинувати людей. Невдовзі буде складено графік роботи цього автобуса.

Якими вакцини від коронавірусу забезпечена Хмельниччина

За словами Миколи Габрикевича, наразі область має достатні запаси двох вакцин від коронавірусу. Зокрема, є близько 4 тисяч 700 доз препарату «Pfizer» і понад 24 тисячі доз «CoronaVac». Залишилося ще кілька інших вакцин, але їх небагато.

«Якщо людина пропустила термін, коли необхідно отримати нове щеплення, їй слід порадити зі сімейним лікарем. Він порадить, коли краще вакцинуватися. Зокрема, необхідно враховувати, коли востаннє людина хворіла», — зазначив Микола Іванович.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: рівень захворюваності продовжує зростати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую