ye-logo.v1.2

До дня пам’яті померлих від СНІДу оприлюднили статистику захворюваності на Хмельниччині

Здоров'я 1915
Станом на 1 квітня 2023 року в області 2013 людей отримують антиретровірусну терапію
Станом на 1 квітня 2023 року в області 2013 людей отримують антиретровірусну терапію. Фото: пресслужба БО «100% Життя»

В Україні за допомогою штучного інтелекту створили портрет людей, які борються з хворобою.

До дня пам’яті померлих від СНІДу (цього року це 21 травня) в рамках кампанії «Перемога в кожній клітині» благодійна організація «100% Життя» створила символічний портрет людей, які борються та перемагають хворобу. Особливість цього портрета в тому, що його створив штучний інтелект з 772 фото людей, які щодня борються за життя.

Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за чотири місяці 2023 року в Хмельницькій області від СНІДу померло 14 людей. З січня по квітень цього року на Хмельниччині було зареєстровано 67 нових ВІЛ-інфікованих. Станом на 1 квітня 2023 року в області 2013 людей отримують антиретровірусну терапію.

Також у Центрі громадського здоров’я зазначають, що щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).

За тридцять три роки української незалежності СНІД забрав життя більше 50 тисяч українців. У цей же час тисячі ВІЛ-позитивних українців борються за життя. За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалась кількість людей, які приймали ліки, і на початок 2022-го більше 130 000 пацієнтів із ВІЛ отримували лікування.

Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100% ЖИТТЯ» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці ВІЛ+ (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.

Читайте також: Як спілкуватися з людьми із посттравматичним стресовим розладом – поради психологів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую