ye-logo.v1.2

Чому сіпається око та що з цим робити – поради лікаря

Здоров'я 6918
Посмикування повік можуть бути короткотривалими і досить тривалими - протягом тижня чи навіть місяця
Посмикування повік можуть бути короткотривалими і досить тривалими - протягом тижня чи навіть місяця. Фото: ілюстративне pixabay.com

Посмикування повіки можуть спричинити як нервова перенапруга, так і неправильно підібрані окуляри, перевтома або недостатній сон.

Сіпання ока хоча б раз у житті, певно, відчував кожен. Це не загрожує здоров’ю, але у деяких випадках може свідчити про серйозні захворювання. Про причини посмикування повіки, як позбутися цього неприємного симптому та у яких випадках звертатися до лікаря, ми попросили розповісти лікаря-невролога з Хмельницького Руслана Свістільніка.

- Посмикування повіки у медицині називається міокімією кругового м'яза ока, або міокімією повіки (у перекладі з латині: «міо» - м'яз, «кімія» - хвиля), – пояснює Руслан Вікторович. – Тобто це — хвилеподібне скорочення м'язів, яке людина відчуває, але воно не завжди помітно зовні. Частіше спостерігається на верхній чи нижній повіці ока. Це явище може виникати багато разів на день. Посмикування можуть бути короткотривалими і досить тривалими (протягом тижня чи навіть місяця), можуть періодично повторюватися. Зазвичай міокімія зникає самостійно.

- Які причини цього явища?

- Часто можна не знайти жодної причини. Вважається, що це симптом підвищеної нервово-м'язевої збудливості. Спричинити міокімію можуть перевтома, часті стреси, хвилювання, недостатній сон — тобто вона виникає на психоемоційному фоні. Також може спостерігатися у людей, які перенапружують м'язи очей, наприклад, у тих, хто багато працює за комп'ютером, при синдромі сухого ока (коли зменшується частота кліпань), якщо людина носить неправильно підібрані окуляри чи лінзи. У дуже рідкісних випадках міокімія може бути симптомом серйозного неврологічного захворювання.

- Коли сіпання ока не можна залишити поза увагою?

- Якщо міокімія переходить на інші м'язи обличчя, коли починають скорочуватися мімічні м'язи на щоці, губах, починає тягнути рот, посмикування переходить на частину чи половину обличчя. Такі симптоми можуть бути причиною важких захворювань головного мозку: пухлин, інсульту, розсіяного склерозу. Щоб це з’ясувати, слід звернутися до лікаря. Також потрібна консультація фахівця, якщо посмикування повіки триває довго, прогресує, додаються якісь інші симптоми. А якщо сіпання ока спостерігається зрідка і триває недовго, то хвилюватися не варто.

- Чи можна посмикування якось зупинити, адже це неприємно?

- Лікування як такого цей стан не потребує. Але це справді неприємні відчуття, й вони можуть приносити людині дискомфорт. Щоб позбутися цього симптому, слід з’ясувати причину міокімії. Можливо, потрібно підібрати правильні окуляри чи лінзи, щоб людина не напружувала очі і не перевтомлювала м’язи.

Якщо посмикування повіки відбувається внаслідок недостатнього сну, втоми чи хвилювання – змінити спосіб життя, більше відпочивати, покращити якість сну, намагатися уникати стресів. Якщо все-таки це людину турбує, якщо вона переносить часті психоемоційні стреси, можна прийняти заспокійливі засоби. Зазвичай це препарати магнію, адже він позитивно впливає на нервову систему і зменшує м’язеву збудливість – тобто схильність м’язів до спазму та скорочення. Якщо цього недостатньо, можна приймати препарати на основі валеріани. В іншому разі слід звернутися до лікаря.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую