ye-logo.v1.2

В Україні запрацює електронний документообіг під час проходження ВЛК

Здоров'я 1944
В Україні має запрацювати електронний документообіг та після проходження ВЛК
В Україні має запрацювати електронний документообіг та після проходження ВЛК. Фото: armyinform.com.ua

Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів.

Кабмін затвердив порядок електронного документообігу під час та після проходження військово-лікарських комісій.

«Так, для покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців під час проходження ВЛК та спрощення процедур реалізації постанов ВЛК для військовослужбовців (оформлення відпусток, звільнення) Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між військовими частинами, закладами охорони здоров'я, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки», - повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

Нині документи, пов'язані з проходженням ВЛК, а також оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовця передаються в паперовому вигляді, що створює додаткові навантаження і незручності для військовослужбовця.

Затверджений порядок електронного документообігу має спростити взаємодію між усіма суб'єктами системи, що взаємодіють з військовослужбовцями в рамках військово-лікарської комісії, включаючи військові частини, центри комплектування та медичні заклади. «Такий підхід звільняє військовослужбовців від ролі «кур'єра», а замість цього надає можливість швидко отримати документи, необхідні для проходження огляду та реалізації рішень ВЛК», - повідомили в МОЗ.

Зазначені інституції зможуть надсилати та отримувати наступні документи в електронній формі:
• іменні списки військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я;
• постанови військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідки ВЛК;
• довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
• виписки з медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого;
• рапорти військовослужбовців про надання їм відпустки для лікування або звільнення з військової служби за станом здоров'я.
• витяги з наказів військової частини.

Для цього на виконання постанови уряду впроваджується відповідне технічне рішення. Тому, коли саме запрацює електронний документообіг, поки невідомо.

Також у МОЗ нагадують, що при проходженні військово-лікарської комісії може виникнути багато запитань, на які у разі потреби зможуть відповісти оператори «гарячої лінії» - 0-800-60-20-19. «Якщо вам потрібна підтримка у питаннях отримання направлення на лікування, проходження ВЛК у військових закладах охорони здоров'я, отримання соціальних гарантій, процедури оскарження рішень ВЛК та інших питань – звертайтеся на «гарячу лінію» Міністерства оборони України 0 800 500 442», - додали в міністерстві.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую