ye-logo.v1.2

Меню для застуди

Здоров'я 3344
Людмила Небесна, головний лікар обласного центру здоров
Людмила Небесна, головний лікар обласного центру здоров'я. Фото: Євгенія Дорофєєва

Народні методи лікування застудних захворювань можуть бути хорошим доповненням до методів традиційної медицини

А при легких формах навіть можна обійтися без медикаментів. Про те, як можна собі допомогти, якщо ви застудилися, а чого робити не слід, розповідає головний лікар обласного центру здоров'я Людмила НЕБЕСНА.
* Малина з медом. Візьміть по столовій ложці меду, шипшини, малини та смородини. Залийте 100 грамами окропу. Витримайте 15 хвилин. Пийте тричі на день по півсклянки перед їжею.
* Корисна настоянка полину. У четвертинку горілки насипте трави полину гіркого. Настоюйте протягом 21 дня у темному місці, процідіть. Приймайте при застуді і промерзанні по 20 грамів раз в день, але не більше двох-трьох днів.
* Візьміть по дві столові ложки квітів липи та чорної бузини, залийте склянкою окропу, кип'ятіть протягом 5-10 хвилин. Процідіть. Пийте гарячим при застуді та грипі.
* Добре полоскати горло соком чорної редьки. Для цього склянку соку розбавте половиною склянки води.
* Ягоди журавлини болотної у вигляді морсу, сиропу або настою пийте без обмеження при застудних захворюваннях, які супроводжуються високою температурою, загальною слабкістю.
* Стане у нагоді і часник з медом. Суміш натертого часнику з натуральним медом у співвідношенні 1:1 (приймайте на ніч столову ложку суміші, запиваючи кип’яченою водою).
* При нежиті відіжміть трохи соку сирого буряка або білокачанної капусти та закапуйте по три-чотири краплі в кожну ніздрю тричі надень.
При застуді не варто зовсім відмовлятися від їжі, меню має бути багатим на вітаміни, тому віддавайте перевагу фруктам та овочам. При застуді та грипі корисні:
- цитрусові та зелень. Вітамін С та інші антиоксиданти зміцнять імунну систему;
- горіхи та нежирне м'ясо (найкраще - курятина). Білок забезпечить необхідною для одужання енергією;
- напої, які не містять кофеїн, а також трав'яний чай, апельсиновий або журавлиний сік, що допомагають вивести з організму токсини.

А от вживання хліба і макаронів слід обмежити, бо надлишок вуглеводів затягне одужання. Так само менше вживайте жирних (у тому числі молочні) продуктів. Через зниження активності травних ферментів шлунка важко перетравлювати таку їжу.

Глінтвейн проти застуди

У похмурий осінньо-зимовий день підігрійте суміш апельсинового і виноградного соку, додайте на кінчику ножа кориці і одну штучку гвоздики.

Можна приготувати і справжній глінтвейн, він добре зігріває. Склянку червоного вина, одну-дві чайні ложки цукру, одну-дві дольки апельсина або лимона (можна і те, й інше), щіпку кориці, одну-дві гвоздики. Все довести до кипіння, дати трішки настоятись і пити маленькими ковтками.
Міфи і правда про “народне” лікування
Однак, не завжди можна покладатися лише на народні методи. Зокрема, при високій температурі, сильному болю у горлі потрібно терміново звернутися до лікаря. Ми спробуємо підтвердити або спростувати кілька найпоширеніших думок про лікування гострої респітаторної інфекції (ГРВІ).
1. Ліки, які продаються без рецепту, абсолютно безпечні, і їх можна вживати на власний розсуд. Але не забувайте, що лікарський препарат тому так і називається, що його має призначити або ж порадити лікар. Тим паче, що будь-які ліки – це “хімія”, і вони, крім користі, ще й шкодять організму. Особливо – якщо їх приймати безконтрольно, а часто за принципом – чим більше, тим краще. Найчастіше для профілактики і лікування перших симптомів хвороби ми вживаємо аскорбінку або вітамін С. Саме він може стати причиною алергії, особливо якщо приймати аскорбінку у великій кількості. Так само, відчувши симптоми ГРВІ, ми купуємо в аптеці противірусний препарат. І дивуємося, що ГРВІ мучить нас більше тижня. Пігулки ці справді борються з вірусом. Але ж вірусів дуже багато. І де гарантія, що ви купили препарат саме від того вірусу, що атакував вас? Разом з тим, противірусні препарати “садять” імунітет та печінку.
2. Ще є думка, що антибіотики швидко поставлять на ноги. Це жалива помилка. Антибіотики направлені проти бактерій, ними лікують ангіну, пневмонію, гайморит, але ніяк не ГРВІ, адже це вірусне захворювання. При цьому антибіотик вбиває усі корисні бактерії в організмі. А це загрожує дисбактеріозом. Антибіотики, при потребі, повинен призначити лікар.
3. Не лікуйтеся аспірином. Доки стовпчик на термометрі не перевищив відмітку 38,5, температуру не варто збивати. Адже таким чином організм бореться з хворобою, а вірус гине саме при високій температурі. Якщо температура все ж таки дуже висока (39° і більше), її потрібно знизити, але не аспірином, найкраще – парацетамолом.
4. Досить популярними є різноманітні розчинні порошки зі смаком малини, лимона чи меду. Насправді вони лише знімають симптоми, але на сам вірус ніяк не впливають. А якщо з цими засобами ще й переборщити, можна отримати алергію, нудоту, біль у животі, підвищення тиску.
5. Краплями від нежитю також не варто захоплюватися. Але нежить, як і температура, - захисна реакція: разом з неприємним слизом організм звільняється від вірусів. А краплі зупиняють цей процес. А ще існує ризик звикання до препарату.
6. Не лікуйтеся алкоголем. Декому невелика кількість спиртного допомагає впоратися з хворобою, бо алкоголь володіє знезаражувальним, антисептичним ефектом. Але – у дуже невеликій кількості. Разом з тим міцні напої ослабляють імунітет, а спирт подразнює слизову.
7. Так само обережно ставтеся до порад - випити гарячого молока з медом. По-перше, рідина, яку вживаєте, має бути теплою, а не гарячою. А, по-друге, у багатьох людей в організмі відсутній фермент, що відповідає за переробку молока.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую