ye-logo.v1.2

“Не відфутболюй!” своє здоров'я

Здоров'я 2516

Незважаючи на те, що більшість людей в Україні вже мають базові знання про ВІЛ/СНІД, в нашому суспільстві все ще існує негативне ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

Часто від молоді можна почути: “Я бачила плакат та соціальний ролик по телебаченню про те, що СНІД стосується кожного, але саме зі мною цього ніколи не трапиться”, чи “Так, я чув, що ВІЛ не передається через дружбу, але все ж таки не можу собі уявити, що хтось із моїх друзів має ВІЛ”.
Чому так відбувається? Чому легко сказати “я розумію”, але важко насправді зрозуміти, наскільки хвороба, яку раніше вважали далекою від повсякденного життя, може загрожувати кожному? Ми повинні змінити своє ставлення до ВІЛ/СНІДу та зрозуміти, що сьогодні ця хвороба – це проблема не окремої групи людей, вона поза рівнем соціального статусу. Будь-хто може бути потенційним носієм інфекції, тому дуже важливо, щоб кожен відповідально поставився до свого здоров'я та пройшов тестування на ВІЛ в Хмельницькому обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД. Важливо зрозуміти, що майбутнє кожного залежить від нього самого.
Щороку у грудні у багатьох містах світу проходять масові акції з метою зниження дискримінації та формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дорослих та дітей. Це дає можливість привернути увагу влади і суспільства до проблем, пов’язаних з поширенням ВІЛ/СНІДу, особливо серед молоді, та покращити надання медичної та соціальної допомоги.
Щоразу акції проводяться під різними гаслами. Рік, що минув, закликав “Не відфутболюй!”. Але й нині Хмельницьке обласне відділення “Всеукраїнська мережа ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ/СНІД)” закликає кожного жителя Хмельниччини: “Не відфутболюй!” своє здоров'я. Здаючи тест на ВІЛ, ти оберігаєш себе та близьких. “Не відфутболюй!” хворих друзів, знайомих та співробітників, тому що вони теж люди, яким необхідна твоя підтримка”.
Можливо, у тих, хто читає ці рядки, виникнуть запитання щодо ВІЛ/СНІДу, можливо, хтось зустрівся з цією проблемою та не знає, куди звернутись. За консультацією кожен може звернутись за номером телефону 708-038 або за адресою: вул. Перемоги, 10-а. Наша діяльність спрямована на покращення якості життя ВІЛ-позитивних людей, на їх підтримку та захист інтересів.
Олена ДАНИЛЬЧУК, заступник голови правління Хмельницького обласного відділення “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую