ye-logo.v1.2

Вода у Хмельницькому стане непридатною для споживання через знезараження мереж

Суспільство 7626
Вода буде непридатною для споживання з 10-ї ранку до 17-ї години 30 вересня
Вода буде непридатною для споживання з 10-ї ранку до 17-ї години 30 вересня. Фото: ілюстративне pixabay.com

Для покращення її якості хмельничанам рекомендують після 16-ї години почергово відкривати крани.

Завтра, 30 вересня, комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» проводитиме промивку та знезараження мереж водопостачання. Тому з 10-ї ранку до 17-ї години вода в обласному центрі буде непридатною для пиття та приготування їжі. Про це розповіли у пресслужбі Хмельницької міської ради.

За її інформацією, профілактична дезінфекція і промивка водопровідних мереж у Хмельницькому проводиться двічі на рік: у травні та вересні. Цього разу — з 10-ї ранку до 17-ї години 30 вересня. У цей час вона стане непридатною для споживання.

«Для покращення якості промивки внутрішньобудинкових мереж, бажано після 16-ї години почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах», — зазначили у пресслужбі Хмельницької міськради.

Відповіді на поширені запитання, пов’язані зі знезараженням води

Як проводиться промивка водопровідних мереж?

За інформацією КП «Хмельницькводоканал», процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:

  • випуск води з водопровідних мереж міста;
  • їх заповнення водою з підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію;
  • випуск води з розчином для дезінфекції з мереж та їх промивання;
  • проведення лабораторного контролю якості води;
  • подача споживачам питної води.

Під час цього можуть бути перебої з водопостачанням. Наприклад, понижений тиск чи тимчасова відсутність води. Це пояснюється необхідністю випустити з мереж воду з розчиненим у ній гіпохлоритом натрію.

Яка речовина використовується для дезінфекції мереж?

«Для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров’я людини», — запевнили у «Хмельницькводоканалі».

Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?

Спершу необхідно відкрити крани й випустити незначну кількість води. Відкривання кранів необхідне для того, щоб залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, які утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах. Якщо ж випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП «Хмельницькводоканал» за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 і повідомити про проблему.

Чому на деяких вулицях міста у день промивки з’являються потоки води?

«Після проведення загальноміської промивки водогонів та їх знезараження проводиться випуск води із підвищеним вмістом гіпохлориту натрію шляхом відкриття водорозбірних колонок та пожежних гідрантів на водопровідних магістралях. Гіпохлорит натрію при контакті з повітрям втрачає свої активні властивості. Як правило, випущена вода потрапляє до зливової каналізації та по рельєфу місцевості далі до відкритих водойм, не спричиняючи шкоди довкіллю через незначні концентрації залишкового хлору», — пояснили у пресслужбі «Хмельницькводоканал».

Читайте також: Стафілокок у хмельницькій школі: чому діти не повернулися за парти

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую