ye-logo.v1.2

Стафілокок у хмельницькій школі: чому діти не повернулися за парти

Здоров'я 6179
Після дезінфекції обладнанні харчоблоку залишилися сліди золотистого стафілокок
Після дезінфекції обладнанні харчоблоку залишилися сліди золотистого стафілокок. Фото: з архіву редакції

Передбачалося, що НВО №1 відновить свою роботу 22 вересня, однак його учні досі навчаються дистанційно.

Кілька тижнів тому у хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 стався спалах захворювання, причиною якого став золотистий стафілокок. Відповідно школярів перевели на дистанційне навчання. Передбачалося, що вони зможуть повернутися за парти 22 вересня. Однак станом на сьогодні, 28 вересня, НВО №1 досі не відновило повноцінну роботу. Причини цієї ситуації з’ясували кореспонденти сайту «Є».

Директорка міського департаменту освіти та науки Надія Балабуст підтвердила, що учні НВО №1 досі не повернулися до очного навчання. За її словами, для відновлення повноцінної роботи цієї школи необхідний дозвіл Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

«У представників Держпродспоживслужби є питання до харчоблока. Результати аналізів не дозволяють відновити його роботу. Поки що немає точної дати, коли діти повернуться до очного навчання», — зазначила Надія Балабуст.

Детальніше про ситуацію розповів начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Баланюк. За його словами, минулого тижня після останньої дезінфекції, були відібрані на аналіз контрольні змиви. Як наслідок, на обладнанні знайшли патогенну флору, через що Держпродспоживслужба не може дозволити відновити роботу харчоблока та школи загалом.

«Тепер потрібно провести ще одну дезінфекцію. Після цього контрольні змиви будуть знову відправлені на аналіз. Якщо все буде гаразд, ми дозволимо відновити роботу НВО №1. Між відібранням змивів до проведення аналізів минає три-чотири днів. Хто ж проводитиме дезінфекцію, має вирішувати директор школи або виконавчий комітет міськради», — пояснив Ігор Баланюк.

Нагадаємо, спалах тоді ще не встановленого захворювання у хмельницькому НВО №1 стався 7 вересня. Впродовж кількох днів у Хмельницьку інфекційну лікарню госпіталізували 14 дітей, віком шість-сім років, та матір одного з них. Ще 77 учнів лікувалися вдома. До 16 вересня усі одужали.

Як раніше розповіла директорка НВО №1 Оксана Романів, що дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини.

Перші результати епідеміологічного розслідування були оприлюднені 13 вересня. У чотирьох працівників харчоблоку виявлено золотистий стафілокок, який спричинив отруєння школярів.

На директорку НВО №1 склали протокол про адміністративне правопорушення. А в рамках кримінального провадження слідство визначить винних у цій ситуації. Усі продукти, які були наявні у харчоблоці вилучили. Їх утилізують.

Пізніше Міністерство освіти і науки рекомендувало Хмельницькій міській раді відшкодувати сім’ям витрати на лікування дітей коштом цільової місцевої програми. А міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що після масового отруєння хмельницьких учнів позапланові перевірки проведуть в усіх школах України.

Читайте також: Півтори сотні закладів освіти Хмельниччини перейшли на дистанційне навчання

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую