ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

Якби шостий арештант-втікач «зник» у США, то йому б загрожувало подвійне довічне ув’язнення

Володимир ХОЛОД Кримінал 4129
Фото: колаж автора

На Хмельниччини продовжують розшукувати Роману Гадзіну, який втік з під конвою ще 25 липня. Територія його потенційного перебування звузилася до одного району.

Якби Роман Гадзіна не втік 25 липня, то невідомо, скільки б він провів за гратами. Як, власне, невідомо, чи посадили б його в тюрму. Оскільки в усіх справах, за які він перебував у слідчому ізоляторі, втікач не був засудженим, а лише обвинувачуваним, провину якого ще необхідно було довести в суді.

Отож, в яких злочинах підозрювали Роману Гадзіну. «Найважча» стаття Кримінального кодексу України- 152. Його звинуватили одразу ж за двома частинами. Частина 2 - зґвалтування, вчинене повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених статтями 153-155 Кримінального Кодексу України. Частина 3 - зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього. За частиною 2 йому загрожує від п'яти до десяти років тюрми, за частиною 3 – від семи до дванадцяти. Якби в Україні була така система правосуддя, як у США, де сумують усі терміни покарання, то лише за статтею 152 Роману Гадзіні загрожувало б від 12 до 22 років ув’язнення.

Решта справ, за які Роман Гадзіна був затриманий, – «дрібні». Це і замах на злочин, і хуліганство, і порушення недоторканості житла. За них максимальне покарання – обмеження волі, а не позбавлення. Утім, вже після втечі, Роман Гадзіна «заробив» набагато більший потенційний термін. Спочатку на статтю 393 «Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти» частину 2, за якої йому загрожує від п'яти до восьми років ув’язнення. А ще дві справи за статтею 348 «Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця». Санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від дев'яти до 15 років або довічне позбавлення волі. У США його б могли покарати щонайменше на 37 років тюрми або до подвійного позбавлення волі. В Україні ж йому загрожує, враховуючи усі звинувачення, щонайменше 15 років ув’язнення або ж довічне позбавлення волі.

Утім, поки що мешканець Чемеровець, якому 9 серпня виповниться 39 років на волі. За словами Інни Глеги, керівника прес-служби управління МВС у Хмельницькій області, якщо раніше втікача шукали в декількох районах, то коло пошуку вже звузилося до одного – рідного для Гадзіни - Чемеровецького.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую