ye-logo.v1.2

Подолянин незаконно торгував землею

Кримінал 1981
Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом
Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом. Фото: cnd.afy.ru

Підприємливий мешканець області зловживав правом на безкоштовне отримання земельної ділянки.

Хмельницькою місцевою прокуратурою встановлено, що місцевий мешканець, упродовж 2017 року тричі безоплатно отримав земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства загальною площею шість гектарів. При цьому, чоловік приховав факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації.

Земля була розташована на території Летичівського, Ярмолинецького та Городоцького районів, яку відразу ж чоловік продав іншим особам.

«Окрім цього випадку, виявлено аналогічні факти подачі до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області заяв на безоплатне одержання земельних ділянок ще шістьма особами, які раніше їх вже отримували. Надані їм землі вони також відразу ж реалізували», - повідомляє прес-служба прокуратури.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Валерій Заяц, за вказаним фактом прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів).

Проведення досудового розслідування доручено слідчому відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Наразі вживаються заходи щодо встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

 

Довідка:

Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки. Так, згідно ст.121 Земельного Кодексу України громадяни України мають право на безкоштовну передачу їм земельних ділянок у визначених законом розмірах один раз для відповідного виду використання. До прикладу, безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності для ведення особистого селянського господарства здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.
Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую