ye-logo.v1.2
23 Вересня, 2019

Смерть у Хмельницькому СІЗО: суд заслухав висновки судмедекспертів

Наталя ГАРМАТЮК Кримінал 3578
Розгляд справи Андрія Данилюка триває більше двох років
Розгляд справи Андрія Данилюка триває більше двох років. Фото: автора

Досі не заслухали двох свідків.

Сьогодні, 19 червня, Хмельницький міськрайонний суд продовжив розгляд справи щодо смерті Андрія Данилюка у Хмельницькому СІЗО. Подія сталася у жовтні 2015 року, коли засудженого мали конвоювати до колонії. За словами обвинувачуваних, Андрій опирався і “раптово напав”, тому довелося застосувати спецзасоби.

Тоді двом працівникам ізяславської виправної колонії, які туди прибули нібито для посилення постів, висунули обвинувачення. Їм інкримінують вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, вчинене групою осіб, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України), та перевищення службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням болісних і таких, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ч. 2 ст. 365 КК України).

Понад два роки у справі відбуваються слухання. На сьогоднішньому засіданні продовжили розгляд паперових матеріалів провадження. Зокрема прокурор зачитав висновки судмедекспертизи, щодо дослідження зразків внутрішніх органів та шматків шкіри Андрія Данилюка. Озвучив законний представник обвинувачення і те, як виглядала камера та одяг після смерті засудженого. До матеріалів справи долучили висновки лікарів щодо нанесених тілесних ушкоджень обвинуваченим конвоїрам, які також зачитали в залі суду.

Захисники обвинувачення мали чимало запитань щодо оформлення висновків судмедекспертизи

У справі досі не заслухали двох свідків, які з різних причин не з’явились. Загалом їх у справі проходить близько двадцяти. Свою думку щодо подій того вечора на одному із засідань висловила потерпіла, вдова Андрія Данилюка, Яна Магелат. Жінка не пропустила жодного слуханні і досі переконана що її чоловіка не просто вбили, а «замовили». Каже, обвинувачені працівники колонії сподіваються, що вона здасться.

Прокурор зачитав паперові докази

«Справу постійно затягують, свідки не приходять, засідання часто переносять. Я думаю, вони сподіваються, що я виснажусь і здамся. Але цього не станеться, що б не відбувалося в моєму житті. Я їм «сплутала карти» ще тоді, коли вночі приїхала, відразу після вбивства. Бо якби мене не було, тюремники могли тіло Андрія вивезти і сказати, що він втік і з ним щось сталося», - каже пані Яна.

Обвинувачені (двоє чоловіків у першому ряду зліва) приїхали на суд із підтримкою. Чоловіки представились знайомими та колегами

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую