ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

«Ваша карта заблокована»: шахраї ошукали жительку Кам’янеччини

Надія СВІНЦІЦЬКА Кримінал 651
Шахрайська схема з банківськими картками останнім часом набула поширення
Шахрайська схема з банківськими картками останнім часом набула поширення. Фото: zik.ua

«Банківські працівники» використали схему блокування банківської картки.

Більшість українців вже чули про карткових злодіїв і просто ігнорують такі повідомлення. Однак навіть якщо один зі ста одержувачів такого послання відгукнеться, шахраї будуть у величезному плюсі.

Днями на «гачок» злодіїв попала жителька села Колибаївка, Кам’янець-Подільського району. «До жінки зателефонувала невстановлена особа, представившись працівником банку. Під приводом блокування банківської картки шахрайським шляхом, заволоділа грошовими коштами в сумі 9 041 гривень», - повідомили в прес-службі Поліції Хмельницької області.

Рекомендації від фахівців банків та мобільних операторів:

• У подібних повідомленнях завжди має бути вказана назва банку та посилання на їхній офіційний сайт – всі інші випадки треба ігнорувати.
• У разі появи таких повідомлень, значно розумніше зателефонувати на номер гарячої лінії банку, вказаний на вашій картці, або звернутись безпосередньо у відділення.
• Ніколи не слід диктувати номер банківської картки та коди, які вам приходять. У банках завжди наголошують: «Банківський працівник ніколи не буде питати вас цей номер».
• Якщо ви є власником кількох банківських карток, не полінуйтеся з’ясувати їхній стан через Інтернет-додатки, телефони, вказані на них, чи відділення банків. Це, з одного боку, збереже ваші гроші, а, з іншого, поінформує банки про активізацію шахраїв.
• У разі, якщо ви стали жертвою такої шахрайської схеми, терміново дзвоніть на гарячу лінію банку (за номером на картці) та заблоковуйте її. Далі, якщо пощастило заблокувати картку до того, як її «зачистили» шахраї, попросіть замінити картку або, щонайменше, змініть пін-код до неї.
• Коли на телефоні була встановлена пере адресація, також терміново ідіть у найближче відділення будь-якого оператора мобільного зв’язку або спробуйте самостійно зняти переадресацію за допомогою коду ##002#.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую