ye-logo.v1.2

У Віньківцях суд покарав чоловіка за вирощування канабісу

Кримінал 2416
У Віньківцях суд виправдав пенсіонера за зберігання канабісу, але покарав за його вирощування
У Віньківцях суд виправдав пенсіонера за зберігання канабісу, але покарав за його вирощування. Фото: pixabay.com

Обвинувачений уже притягувався до кримінальної відповідальності.

Віньковецький районний суд визнав винним 61-річного жителя району в незаконному вирощуванні конопель. Про це повідомляють у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

«За вироком, торік у серпні під час обшуку присадибної ділянки чоловіка в Осламові поліцейські знайшли 31 рослину конопель. А на даху господарської будівлі – висушений канабіс, що відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. У суді пенсіонер своєї вини не визнав. Розповів, що коли знайшов на городі коноплі, то вирубав їх і спалив, а решту рослин він не помітив. Також зазначив, що не знає, де взявся канабіс, який правоохоронці виявили на даху сушарні», - зазначають у суді.

Його ж захисник пояснив, що поліція взагалі не мала права на обшук тієї господарської будівлі, позаяк вона знаходиться за іншою адресою, ніж зазначено в ухвалі суду, і є власністю його матері, хоча його підзахисний і користується нею.

«Перевіривши матеріали справи, заслухавши свідків, суддя зробив висновок, що канабіс поліція вилучила під час незаконного обшуку, проведеного усупереч статті 30 Конституції України, за якою не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. Тому це дало підстави суду визнати цей речовий доказ недопустимим доказом у справі», - додають в апеляційному суді.

Водночас суд критично поставився до показів обвинуваченого, що він не помітив конопель у себе на городі, оскільки свідки підтвердили, що саме він доглядав за присадибними ділянками біля обох будинків.

«Починаючи з 1998 року (обвинувачений) двічі притягувався до кримінальної відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, що дає підставу для сумніву в тому, що він, намагаючись знищити самонасіяну коноплю, не побачив інші «замасковані» під прикриттям гілок розміром менші рослини коноплі», – констатує суд.

Зважаючи на особу обвинуваченого, його вік і статки, те, що він не розкаявся і не визнав вину, суд прийшов до висновку, визнати винним чоловіка у незаконному вирощуванні конопель та призначив йому покарання у виді 5 місяців арешту.

Натомість суд виправдав чоловіка за обвинуваченням у незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту через недоведеність в його діях складу цього кримінального правопорушення.

Читайте також: У Хмельницькому під прикриттям благодійників вимагали і збували наркотики

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую