ye-logo.v1.2
24 Вересня, 2020

У Хмельницькому під прикриттям благодійників вимагали і збували наркотики

Кримінал 1421
Розслідування триває
Розслідування триває. Фото: Нацполіції області

Група злочинців відбирала у хворих метадон, призначений для замісної підтримувальної терапії наркозалежних, а згодом продавала його.

Злочинна організація діяла на території Хмельницького. Як розповідають у Секторі комунікації Нацполіції області, її організатором був 51-річний хмельничанин. Він працював менеджером філії всеукраїнської благодійної організації, яка тривалий час діяла при наркологічному диспансері. Зазначена установа займалася розвитком замісної підтримувальної терапії для наркозалежних осіб. Суть цієї програми полягає в боротьбі з ін’єктивним вживанням наркотиків і подальшій реабілітації наркозалежних.

«Одним з основних обов’язків менеджера вказаної благодійної організації є пропаганда відмови від вживання наркотиків та надання хворим психологічної допомоги у подоланні наркотичної залежності. Однак, і сам «псевдоблагодійник», і його спільники перебували в наркотичній залежності та вживали наркотики саме шляхом ін’єкцій, - йдеться у повідомленні. - Замість того, аби надавати таку допомогу та проводити профілактичну роботу серед хворих на наркоманію, зловмисник вирішив заробити на чужій біді та, прикриваючись благодійністю, створив злочинну організацію з чітким розподілом ролей і розробив схему заволодіння метадоном, який виділявся хворим для проведення замісної терапії».

Організація складалася з шістьох осіб, кожен з яких виконував окремі завдання, поставлені організатором.

Визначені керівником злочинної організації особи займалися вимаганням метадону у хворих, які не бажали віддавати його добровільно. Інші відповідали за продаж та постачання цього наркотичного засобу до місць позбавлення волі. Один з фігурантів вів облік отриманого в результаті вимагань метадону та його розподіл, а також здійснював облік коштів, отриманих від збуту наркотиків.

«До осіб, які не підкорялися вимогам зловмисників і не бажали віддавати наркотичний засіб з власної волі, вони застосовували фізичне та психологічне насильство», - зазначають правоохоронці.

Під час досудового розслідування працівники поліції задокументували значну кількість фактів вимагання та продажу наркотиків, а також постачання метадону в’язням виправної колонії.

Членам злочинної організації оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 255 (створення злочинної організації), частиною 4 статті 28, частиною 3 статті 307 (незаконне зберігання, збут, пересилання у місця позбавлення волі наркотичних засобів, вчинені повторно, злочинною організацією), частиною 4 статті 28, частиною 3 статті 308 (вимагання наркотичних засобів із погрозою застосування насильства, вчинені повторно, злочинною організацією) Кримінального кодексу України. Загалом злочинцям загрожує до 12 років ув’язнення. 

Читайте також: Правоохоронці затримали чоловіків, які поставляли наркотики у колонію.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую