ye-logo.v1.2

Засудженим за торгівлю людьми жителям Хмельниччини вдалося «відсидіти» менше призначеного терміну

Кримінал 1737
Завдяки так званому «Закону Савченко» засудженим зараховували один день попереднього ув
Завдяки так званому «Закону Савченко» засудженим зараховували один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. Фото: ілюстративне pixabay.com

Один зі засуджених зміг вийти на волю одразу після призначення йому семи років в’язниці.

Днями Ізяславський районний суд визнав винну двох жителів Нетішина та Славути у торгівлі людьми. Ці чоловіки створили для своєї знайомої фіктивний борг, щоб вивезти її у Польщу для трудової експлуатації. За це обом призначили по сім років позбавлення волі. Таку інформацію повідомили представники Хмельницької обласної прокуратури. Однак вони не уточнили, що зловмисникам не доведеться відбувати весь термін покарання, адже вони вчинили злочин, коли діяв так званий «Закон Савченко». Про це свідчить вирок Ізяславського районного суду, винесений 26 лютого цього року.

Згідно з текстом вироку, історія цієї справи розпочалася у червні 2016 року. Саме тоді жителька Славути влаштувалася працювати барменом у більярдний клуб. Заклад належав одному зі зловмисників — раніше судимому уродженцю Російської Федерації. Через кілька місяців він розмістив комп’ютерну техніку — термінали електронної системи прийняття ставок у державній лотереї (тобто гральні автомати — авт.). А на майбутню жертву поклав обов’язки приймати ставки у гравців і виплачувати призи.

У ніч з 12 на 13 квітня 2017 року відвідувач попросив постраждалу створити для нього 40 тисяч гривень віртуального кредиту, який був миттєво програний. Гравець сказав, що поверне борг власнику закладу. Проте останній заявив жінці, що ці кошти він буде стягувати саме з неї. Далі зловмисник, погрожуючи їй вбивством, змусив написати боргову розписку. А через кілька днів забрав паспорт, щоб вона не могла виїхати зі Славути. Ситуацію ускладнювало те, що жінка мала дбати про хвору матір.

«Розуміючи ці обставини, зловмисник вирішив змусити жінку виїхати працювати у Польщу, щоб потім забирати її заробітки. Обіцяв 500-600 доларів на місяць і наказував нікому про це не говорити. Жінка пояснювала, що не хоче працювати в іншій країні, але це не зупиняло зловмисника. Тоді ж свою згоду на співучасть у злочині дав інший фігурант справи — уродженець Славути», — йдеться у вироку.

Владнавши всі питання з документами, 19 серпня 2017 року співучасник злочину сів з потерпілою на автобус, щоб супроводжувати її на роботу до Польщі. Однак зловмисникам не вдалося вивезти жінку за межі країни.

Того ж дня близько 23:20 на пропускному пункті «Ягодин» правоохоронці затримали чоловіка, який з постраждалою перетинав державний кордон. Невдовзі у руки поліції потрапив й власник більярдного клубу. Їх звинуватили за кількома статтями Кримінального кодексу України. З них найтяжчою стала частина 2 статті 149 (Торгівля людьми).

Що вирішив суд і чому зловмисники змогли вийти раніше?

Під час розгляду справи чоловіки визнали свою провину та розкаялися у вчиненому. На той час для них запобіжним заходом було обрано тримання під вартою.

Й 26 лютого цього року Ізяславський районний суд визнав їх провину у вчиненні злочину, пов’язаного з торгівлею людьми. Власнику більярдного бару призначили сім років і чотири місяці позбавлення волі, адже він ще мав непогашену судимість за нанесення тяжких тілесних ушкоджень. А його співучаснику — сім років позбавлення волі. Однак суд встановив, що обоє розпочали вчинення злочину до 20 червня 2017 року. Тому на них розповсюджується дія нині скасованого Закону України № 838-VІІІ, тобто так званого «Закону Савченко». Згідно з ним, один день попереднього ув'язнення зараховувався за два дні позбавлення волі.

Відтак орган правосуддя визнав, що співучасник злочину вже відбув сім років позбавлення волі. Тому після винесення вироку його негайно звільнили з-під варти. Те ж правило стосується колишнього роботодавця постраждалої. Однак він має залишатися під вартою до набрання законної сили вироку, але не пізніше 26 квітня цього року.

Крім того, власник бару має сплатити своїй жертві 35 тисяч гривень моральної шкоди, а його співучасник — 20 тисяч гривень.

Наразі цей вирок не набув остаточної законної сили, адже на нього можна подати апеляцію впродовж 30 днів з дня його проголошення.

Читайте також: У Хмельницькому на зупинці пограбували жінку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую