ye-logo.v1.2

Псевдобанкіри забрали майже 77 тисяч у жителів Хмельницької області

Кримінал 2998
У поліції наголошують, що працівники банку ніколи не телефонують, щоб дізнатись коди доступу до банківських карток
У поліції наголошують, що працівники банку ніколи не телефонують, щоб дізнатись коди доступу до банківських карток. Фото: ілюстративне pixabay.com

Поради від поліції, як не стати жертвою шахраїв.

Впродовж 16 вересня жертвами шахраїв, які представлялися працівниками різних банків, стали чотири жителі Хмельниччини. З їх рахунків зловмисники зняли майже 77 тисяч гривень. Про це розповіли співробітники сектора комунікації поліції Хмельницької області та поділилися порадами, як не потрапити на гачок шахраїв.

За інформацією правоохоронців, шахраям вдалося зняти майже 77 тисяч гривень з рахунків чотирьох мешканців області, заволодівши їх особистими даними та кодами доступу. Їх вони випитали у своїх жертв по телефону. Мотивували це «підвищенням ступеня захисту картки» або «блокуванням несанкціонованого зняття коштів». Таким чином, довірившись псевдобанкірам, люди потрапили на гачок старої шахрайської схеми.

«Шахрай може маскуватися під працівника банку й просити надати реквізити картки та одноразові паролі. Також під час розмови шахрай може переконувати здійснити перерахунок коштів, зняти ліміт по картці. Наприклад, повідомляє, що рахунок у небезпеці, та пропонує не гаяти часу, а переказати усі кошти на «безпечний рахунок», — зазначили у секторі комунікації поліції Хмельницької області.

Вони додають, що шахрай також може вас попросити терміново підійти до найближчого банкомата з функцією прийняття готівки «cash in» та негайно зняти усі гроші. Після цього — одразу ж покласти їх на «безпечний рахунок» через той самий банкомат. Однак у поліції наголошують, що працівники банку ніколи не телефонують, щоб дізнатись таку інформацію.

Як убезпечити свій банківський рахунок від шахраїв: поради поліції

Порада №1. Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код.

Порада №2. Якщо у вас виникли сумніви стосовно того, що вам телефонує співробітник банку, покладіть слухавку та самостійно зателефонуйте до банку за номером, який зазначений на звороті вашої платіжної картки.

Порада №3. Якщо до вас телефонують нібито працівники банку і просять встановити ту чи іншу програму на телефон задля захисту рахунку — категорично відмовляйте.

Порада №4. За жодних обставин не переказуйте ваші кошти на будь-які інші рахунки на прохання осіб, що телефонують та представляються працівниками банку.

Порада №5. Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернет-банкінгу.

Порада №6. Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку. Єдине, що можна повідомити за телефоном — це 16-значний номер картки.

Порада №7. Тримайте в секреті: три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів; паролі в інтернет-банкінг; кодове слово банку.

Порада №8. Під'єднайте смс-інформування щодо операцій з платіжною карткою. Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.

Порада №9. Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили дані платіжної картки шахраям або по вашій картці проходять підозрілі операції — негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку за номером, вказаним на звороті картки.

Порада №10. Якщо ви стали жертвою шахраїв — напишіть заяву до кіберполіції, або повідомте про ваш випадок телефоном.

Порада №11. Захистіть телефонний номер, який прив’язаний до банківського рахунку. Не використовуйте цей номер у соцмережах, оголошеннях та для контактів з клієнтами.

Читайте також: Мотоблок — це транспортний засіб: жителя Хмельниччини засудили за п’яне кермування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую