ye-logo.v1.2

Двірник передавав терористам інформацію про військових Хмельниччини

Кримінал 4582
Обвинуваченого затримали у травні, коли він у Хмельницькому фотографував колону військової техніки
Обвинуваченого затримали у травні, коли він у Хмельницькому фотографував колону військової техніки. Фото: СБУ у Хмельницькій області

Чоловік за винагороду шпигував за трьома військовими частинами.

Днями Хмельницький міськрайонний суд визнав винним жителя області у сприянні терористичній організації. Чоловік на замовлення так званої «ЛНР» збирав інформацію про місцеві військові частини та передав її ворогу. Орган правосуддя призначив йому п’ять років ув'язнення, але все ж звільнив від відбування покарання, адже той допомагав у розкритті злочину. Про це свідчить вирок суду, винесений 9 листопада.

За його текстом, обвинувачений є уродженцем Луганської області, але нині проживає у Хмельницькій. Працював він двірником одного з психоневрологічних інтернатів, який діє на території колишнього Деражнянського району. У квітні цього року чоловік за допомогою мобільного застосунку «Вайбер» почав спілкуватися з громадянином Російської Федерації, який є учасником терористичної організації «ЛНР».

«Розуміючи, що так звана «ЛНР» бере участь у бойових діях проти Збройних Сил України та інших військових формувань країни, обвинувачений погодився збирати інформацію про військові частини Хмельницької області. Далі передавав її терористам за грошову винагороду, щоб ті могли використати її проти захисників України», — зазначено у вироку.

Як йдеться далі, обвинувачений шпигував на користь терористів впродовж квітня-травня цього року. Спершу він збирав інформацію про військову частину, яка розташована в селі Шпичинці Хмельницького (колишній Деражнянський район). Зокрема, пересилав через «Вайбер» фото та відео прилеглої до об'єкта території: під'їзні дороги, її периметр, шлагбауми, пропускні пункти… Також передавав інформацію про чисельність особового складу, автотранспорт і наявне озброєння.

На цьому чоловік не зупинився. Далі він передавав терористам подібну інформацію про військові частини, розташовані у селі Грузевиця Хмельницького району та в обласному центрі на вулиці Толстого. Поблизу останньої його й затримали співробітники Служби безпеки України.

Таким чином чоловіка судила за частиною 1 статті 258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання передбачене нею — 15 років позбавлення волі. Однак він зумів уникнути такої долі, адже уклав з прокуратурою угоду з погодженням для нього покаранням. Чоловік розкаявся у вчиненому та сприяв правоохоронцям у розкритті злочину.

Як наслідок, Хмельницький міськрайонний суд визнав двірника психоневрологічного інтернату винним у сприянні терористам і призначив йому п’ять років позбавлення волі. Однак звільнив його від відбування цього покарання, встановивши три роки випробувального терміну.

Читайте також: Ексвійськовослужбовця з Хмельниччини засудили за розголошення державної таємниці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую