Гаряча тема:
- Війна
Довічне ув’язнення для колабораціоністів: яке покарання загрожує зрадникам і диверсантам
Суворіше покарання діятиме за такі злочини, вивченні під час воєнного стану.
Вчора, 9 березня, Володимир Зеленський підписав прийняті парламентом зміни до Кримінального кодексу України. А саме — 111-ї та 113-ї його статей. Йдеться про посилення відповідальності за державну зраду та диверсії в умовах воєнного стану. Законодавчі новації вже набули чинності. Тож розберемося, яке ж саме покарання загрожуватиме колабораціоністам.
Стаття 111, або Державна зрада
Згідно з чинним Кримінальним кодексом, державною зрадою вважаються умисні дії громадянина, спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України. Зокрема, перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.
Покарання за державну зраду в умовах мирного часу не зазнало змін — від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.
Однак покарання в умовах воєнного стану стало значно суворішим. Тепер воно становить 15 років або довічне позбавлення волі. А також — конфіскацію майна.
«Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання», — уточнює Кримінальний кодекс України.
Стаття 113, або Диверсія
Диверсія — це вчинення задля ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю. А також — на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе значення. Диверсією також є подібні дії, пов’язані з радіоактивним забрудненням, масовим отруєнням, поширенням епідемій, епізоотій чи епіфітотій.
Покарання за диверсію в умовах мирного часу також не зазнало змін. Це надалі — від 10 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.
Натомість покарання в умовах воєнного стану або збройного конфлікту стало суворішим. Тепер диверсантам загрожує 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
Читайте також: Незаконно перевозив за кордон військовозобов’язаних: жителю Хмельниччини загрожує в’язниця
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: