ye-logo.v1.2

Хмельничанин, який створив комп'ютерний вірус, постане перед судом

Кримінал 3210
Підозрюваного в створенні комп
Підозрюваного в створенні комп'ютерних вірусів викрил ина Хмельниччині в березні 2023 року. Фото: Хмельницька обласна прокуратура

Прокуратура передала обвинувальнйи акт.

Ще в березні минулого року на Хмельниччині викрили 25-річного чоловіка, який, за версією слідчих, створив комп'ютерний вірус. «Заражені шкідливою програмою пристрої потрапляли під його контроль. Таким чином зловмисник міг викрадати облікові записи та кошти своїх жертв», - повідомляли в поліції. Тепер обвинувальний акт стосовно чоловіка передали до суду.

«Чоловік розробив вірусне програмне забезпечення, яке позиціонував як додатки до комп'ютерних ігор, - повідомили в Хмельницькій обласній прокуратурі. - Потрапивши на пристрої користувачів, програма давала можливість завантажувати та відвантажувати файли, встановлювати й видаляти програми, робити скріншоти з віддаленого екрана, перехоплювати звук з мікрофона і відео з вбудованих або зовнішніх камер. У ході здійснення санкціонованого обшуку за місцем проживання фігуранта правоохоронці вилучили техніку, яка використовувалася у протиправній діяльності».

«На момент проведення обшуку під контролем фігуранта перебувало майже 600 заражених комп'ютерів, до яких він міг приєднатися в реальному часі», — ще в березні 2023 року зазначали у департаменті кіберполіції.

Обвинувальний акт стосовно підозрюваного за фактами розповсюдження шкідливого програмного засобу, призначеного для несанкціонованого втручання в роботу електронних комунікаційних систем та несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом, яка зберігалась в комп'ютерах (ч. 1 ст. 361-1, ч.ч. 1, 2 ст. 361-2 КК України) направили до суду. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Читайте також: На Хмельниччині вирок суду отримав чоловік, який дав юнакові бойову гранату

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую