Гаряча тема:
- Війна
«На Сході біда. Наші військові на нас розраховують»

Волонтери з Хмельниччини регулярно возять в зону АТО допомогу солдатам. Кажуть, що такі поїздки вже викликають у них залежність.
Бійцям Хмельницького 8-го окремого полку спецпризначення, які перебувають у зоні антитерористичної операції, регулярно передають гуманітарну допомогу волонтери з Чемеровець. Підприємці, які раніше возили гроші і продукти на Майдан, тепер об’єднались у волонтерський рух «Перемога».
«Наш рух об’єднав друзів і однодумців, які бачать проблеми армії і намагаються хоч чимось зарадити. Першу машину з продуктами на 22 тонни ми відправили в Слов’янськ у кінці червня, відтоді були там ще кілька разів», — розповідає співорганізатор волонтерського руху «Перемога» підприємець Віталій Підвисоцький.
Волонтери вирішили, що не будуть розпорошувати гроші по різних фондах, а особисто возитимуть військовим те, що їм необхідне.
«Ми самі сідаємо в автомобіль і веземо допомогу на Схід. Не підтримуємо нікого з політиків, просто хочемо незалежної і вільної України, — додає Віталій Підвисоцький. — У Чемерівцях з усього району збираємо продукти харчування і гроші. В цьому нам допомагає голова районної ради, також сільські голови».
Чемерівчани кажуть: «Сподіватись на те, що держава забезпечить солдатів обмундируванням чи продуктами, — марно».
«На Сході біда. Наші військові не отримують підтримки ні від кого, на державу не варто і розраховувати. Ми допомагаємо саме нашим спецпризначенцям. Звісно, нема різниці, кому: скрізь наші українські вояки, але ці справді бувають у самісінькому пеклі. Загалом, відвезли їм уже 65 тонн продуктів — не кожен район таким може похвалитися», — каже Віталій Леонідович.
Форму для спецпризначенців волонтери купують в Німеччині. Вона там краща за якістю, ніж вітчизняна, і дешевша. Звідти привезли і тактичні рукавиці, спецшапки під шоломи, термокостюми, берці. Передавали чемерівчани хлопцям і листи: щоб підбадьорити.
«З’явилася у нас ідея, що треба якось піднести їхній дух. Ми з головою районної ради Ігорем Забіякою і директором медичного коледжу Петром Шерстюком вирішили передати військовим листи від дівчат з медичного. Не очікували, що студентки так нас підтримають, адже віддали хлопцям на Луганщину десь з триста листів. Вояки розвеселися, їм приємно було відчувати підтримку», — згадує Віталій Підвисоцький.
Він розповідає, що дитячі малюнки, які їм теж передають, бійці розвішують у наметах. Цим і підбадьорюють себе. Волонтер каже, військові поставлені на межу виживання, але в них ще є запал.
«Я хвилююся за долю держави: простояв Майдан від початку до кінця. Це стан душі такий — допомагати Батьківщині, інакше вже не можемо. Ми ніби наркоманами вже стали, постійно хочемо їхати туди і щось завезти. Хоча б що-небудь, хоч якось підтримати наших земляків. Подивитися, як вони там, про що думають, як живуть. Ми заздримо їм, що вони вміють так триматися», — пояснює співорганізатор волонтерського руху Анатолій Соболев, який возить допомогу у зону АТО власною машиною.
Їздити у зону бойових дій чоловіки не бояться, адже там їх чекають друзі, яким може бути і холодно, і голодно.
«Хлопці на нас розраховують. Ми повернемось додому, а вони ж там постійно, і без жодного страху. Ми теж не маємо права боятися. Кожен повинен робити те, що в його силах. Не вміємо воювати — будемо підтримувати армію хоча б так», — переконаний Віталій Підвисоцький.
"З Чемеровецького району передали вже 65 тонн продуктів"
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: