ye-logo.v1.2

Хмельничани цілодобово можуть стати донорами - у дефіциті резус "мінус"

Допомога 2480
Черга у Хмельницькому біля обласного центру служби крові
Черга у Хмельницькому біля обласного центру служби крові. Фото: Олександра Басистого

Зібрану кров передають порареним у Київ.

У Хмельницькому продовжують збирати донорську кров пораненим військовим та цивільним українцям. В обласному центрі служби крові, що на вулиці Сковороди, 29, приймають людей цілодобово. Як розповіли в установі сайту "Є", зібрану кров вони готують і передають у столицю.

"Потрібні абсолютно всі групи крові. Готуємо її і відправляємо на Київ. Не вистачає четвертої мінус, - зазначили у центрі служби крові. - Люди приходять, черги займають, ми приймаємо всіх. Працюємо цілодобово".

Водночас хмельничани, які стоять під будівлею центру служби крові в очікуванні стати донорами, повідомляють, що наразі без черги приймають людей з резусом "мінус". Кажуть, що там справжній "ажіотаж", дуже велика кількість добровольців, тож радять приходити вже завтра.

Також приймають донорську кров у міському перинатальному центрі на вулиці Хотовицького. Як розповів директор перинатального центру Андрій Ропотан, група і резус крові не важливі, приймають всіх. У суботу, 26 лютого, прийом людей у перинатальному центрі триватиме до 16-ої години. Неділя - вихідний. У понеділок, 28 лютого, прийом донорської крові розпочнеться з 9-ої ранку.

Звертатися можна без попереднього запису, але дотримуючись правил підготовки до цієї медичної процедури. Не вживайте алкоголь за дві доби до процедури, кілька годин перед тим не куріть. Донором може стати людина, яка немає протипоказів, віком від 18 років. При собі мати документи.

Люди, які перехворіли коронавірусом, не можуть бути донорами протягом двох місяців. Про це уточнили в центрі служби крові.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую