ye-logo.v1.2

Прокуратура Хмельниччини бореться з незаконними перевірками

Економіка 2472
Фото: lviv.tv

Не допускати втручання у підприємницьку діяльність і тиску на бізнес - такою є головна мета заходів, спрямованих на забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності, які прийняті за рішенням міжвідомчої наради керівників правоохоронних та контролюючих органів у прокуратурі Хмельницької о

Як зазначив на нараді перший заступник прокурора області Руслан Мартиненко, упродовж минулого року усіма органами влади і контролю області проведено понад 52 тисячі перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу, з них більше 40% – позапланові. При цьому, лише кожна третя перевірка – ефективна. Про це інформує прес-служба прокуратури Хмельницької області.
У роботі більшості вказаних органів виявлено факти втручання в підприємницьку діяльність. А це: безпідставне проведення перевірок суб’єктів господарювання, зупинення та заборона їх діяльності, незаконне застосування фінансових санкцій, невмотивоване притягнення до відповідальності. 
Так, управлінням ветеринарної медицини в м. Хмельницькому за минулий рік проведено 825 перевірок без належного повідомлення суб’єкта перевірки.
Лише 5 відсотків перевірок, здійснених органами податкової служби, планові. При цьому, допускаються порушення вимог закону щодо застосування штрафних санкцій, незаконне притягнення до відповідальності. Як наслідок, прийняті податковими органами рішення скасовувались судами. Упродовж минулого і цього років на користь платників податків судами винесено 226 рішень про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень на суму майже 150 мільйонів гривень.
Претензії щодо незаконного притягнення підприємців до відповідальності за неіснуючі порушення звучали і до керівництва Державної екологічної інспекції в області, санітарно-епідеміологічної служби. 
«Створення режиму максимального сприяння розвитку бізнесу є головним завданням Програми економічних реформ Президента України «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», - зауважив прокурор області Сергій Соляр. - Звичайно ж, проведення перевірок суб’єктів господарювання необхідне, але вони повинні здійснюватись виключно у рамках закону».
Також на нараді наголошено, що сьогодні прокурор зобов’язаний оперативно реагувати на факти незаконного втручання у діяльність підприємців і вживати усіх заходів до захисту їх законних прав.
За втручання прокуратури вдалось значно знизити тиск правоохоронних органів та контролю на бізнес, суттєво зменшити кількість перевірок. Минулого року прокурорами внесено 61 подання з питань захисту прав підприємців, за їх порушення до відповідальності притягнуто 86 посадовців органів влади та контролю. У поточному році за документами прокурорського реагування відповідальність понесли уже 26 посадових осіб. За наслідками реагування на 13 повідомлень, які надійшли на телефон «гарячої лінії» прокуратури області, частину визнано обґрунтованими, незаконні перевірки припинено, а винних покарано.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую