ye-logo.v1.2
23 Листопада, 2020

Хмельницька АЕС планує підключити до мережі перший блок 15 грудня

Економіка 1737
Фото: unian.ua

Хмельницька атомна електростанція планує 15 грудня завершити плановий ремонт на першому блоці і підключити його до енергомережі країни.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на представника оператора всіх діючих АЕС України – держкомпанію «Енергоатом».

«Перший блок ХАЕС планується підключити 15 грудня», - сказав представник «Енергоатому».

Як повідомляв УНІАН, станом на 5 грудня, в Україні в роботі перебувають 12 із 15 енергоблоків атомних електростанцій країни.

Довідка УНІАН. Від початку грудня в Україні почали відбуватися віялові відключення електроенергії, які пов'язані з високим її споживанням в умовах недовиробництва електроенергії генеруючими компаніями.

Близько половини електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту - виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. Брак газу і зупинка більшості шахт на захопленій терористами частини Донбасу призвели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції - покриття дефіциту електричних потужностей у західному регіоні України. Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую