ye-logo.v1.2
17 Лютого, 2020

На правах реклами Хмельниччина бере курс на енергоефективність

Економіка 2788
Директор ТОВ «Сіріус Екстружен» Михайло Яновський та керуючий філією АТ «Укрексімбанк» у м. Хмельницькому Тетяна Лундишева підписали угоду про інвестиційне кредитування за Проектом з енергоефективності Світового банку
Директор ТОВ «Сіріус Екстружен» Михайло Яновський та керуючий філією АТ «Укрексімбанк» у м. Хмельницькому Тетяна Лундишева підписали угоду про інвестиційне кредитування за Проектом з енергоефективності Світового банку

Компанія «Сіріус Екстружен» – лідер галузі полімерної пакувальної продукції в Україні та одне з найбільших підприємств Хмельницької області за обсягами реалізованої продукції – розпочала модернізацію виробничих потужностей з метою підвищення енергоефективності.

Завдяки цьому підприємство щорічно заощаджуватиме значні кошти на споживанні електроенергії. Інвестиційний кредит на ці цілі наданий державним Укрексімбанком у рамках спільного зі Світовим банком Проекту з енергоефективності.

Питання енергетичної незалежності сьогодні є одним із найгостріших для вітчизняної промисловості. Водночас скорочення споживання енергії, як і перехід на відновлювальну енергетику, потребує додаткових капіталовкладень. В умовах обмеженого доступу до фінансування це можуть дозволити собі далеко не всі підприємства. Втім, тут доречно згадати висловлювання Лінкольна про те, що той, хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – причини. Приклад хмельницького виробника індустріальної та індивідуальної полімерної упаковки ТОВ «Сіріус Екстружен» доводить, що інвестувати в такі проекти можна навіть у непростих економічних умовах. Днями підприємство уклало угоду з Укрексімбанком (Ліц. НБУ №2 від 05.10.2011 р.) на фінансування енергоефективних заходів за Проектом Світового банку.

«Компанія «Сіріус Екстружен» є нашим давнім клієнтом та користується широким спектром банківських послуг для започаткування випуску високоякісної продукції в Україні, розвитку виробництва та нарощування обсягів експорту, – зазначила член Правління АТ «Укрексімбанк» Вікторія Руда. – Ми прийняли рішення надати нашому партнеру фінансування на реалізацію чергового проекту модернізації, який є важливим як з огляду на посилення конкурентоспроможності компанії, так і для забезпечення прийнятного екологічного стану регіону».

За рахунок отриманих коштів підприємство встановлює енергоефективне технологічне обладнання та твердопаливні котли для опалення виробничих приміщень. У результаті модернізації виробництва споживання електроенергії скоротиться на понад 3 868 тис. МВт/год, а обсяг викидів парникових газів зменшиться на 2 387 тонн екв. СО2 на рік.
«Використовуючи високотехнологічне виробниче обладнання, сучасне програмне забезпечення, сировину кращих виробників та впровадивши міжнародні стандарти контролю якості, наше підприємство має змогу підтримувати безперервний технологічний процес та гарантувати стабільно високу якість продукції, – відзначив директор ТОВ «Сіріус Екстружен» Михайло Яновський. – За рахунок вторинної переробки нам уже вдалося мінімізувати відходи та скоротити вплив виробничого процесу на довкілля, але ми бачимо великий потенціал подальших заходів енергоефективності, тому разом із Укрексімбанком продовжуємо інвестувати в цю сферу».

Укрексімбанк є лідером із «зеленого» кредитування східноєвропейського регіону за кількістю та за обсягами кредитних ліній міжнародних фінансових організацій на енергоефективність. Зокрема, у 2015 році державна фінустанова продовжує Проект з енергоефективності спільно зі Світовим банком і Програму енергоефективності в Україні з Європейським банком реконструкції та розвитку. Кредитні ресурси для реалізації проектів сталої енергетики від державного банку доступні на лояльних умовах не тільки великим підприємствам промислового сектору, а й представникам малого і середнього бізнесу різних галузей.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую