ye-logo.v1.2
29 Лютого, 2020

Укрзалізниця хоче суттєво підняти тарифи на пасажирські і вантажні перевезення

Економіка 1251
Укрзалізниця заклала в плані по капинвестициям підвищення в 2017 році тарифів на пасажирські перевезення на 35%
Укрзалізниця заклала в плані по капинвестициям підвищення в 2017 році тарифів на пасажирські перевезення на 35%. Фото: biz.nv.ua

Укрзалізниця для реалізації плану по капвкладеннях необхідно підвищити тарифи на пасажирські та вантажні перевезення

Про це під час телефонної конференції з інвесторами 22 листопада заявив член правління Укрзалізниці Ремігіуш Пашкевич, передає Новое время. Бізнес із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Підприємство, зокрема заклало у плані по капинвестиціях підвищення в 2017 році тарифів на вантажоперевезення на 25%, на пасажирські перевезення – на 35%, що, як пояснив Пашкевич, враховує не лише зростання витрат внаслідок ослаблення курсу гривні, інфляції, але і зростаючий попит на залізничні перевезення.

Він зазначив, що необхідне схвалення урядом плану підвищення тарифів на вантажоперевезення.

У разі несхвалення Кабміном плану підвищення тарифів Укрзалізниця може переглянути програму капінвестицій, в тому числі, розділити її на дві частини і виконати другу в 2018 році. Разом з тим, як зазначив Пашкевич, такий результат є небажаним.

"Як відомо, в Україні виник дефіцит рухомого складу для транспортування зернових. Згідно з нашим дослідженням, проведеним спільно з Світовим банком, виробництво зернових зростає щорічно збільшуватиметься в наступні роки. Ми хотіли б модернізувати частину рухомого складу, а також придбати новий. Але ми не можемо цього зробити без підвищення тарифів", - пояснив він.

Укрзалізниця в 2017 році має намір збільшити обсяг капітальних інвестицій в 2,4 рази - до 27,4 млрд грн з 11,2 млрд грн, запланованих за підсумками 2016 року.

46% коштів Укрзалізниця планує спрямувати на придбання основних засобів, 33% - на капітальне будівництво (переважно на модернізацію електромереж), 19% - на модернізацію рухомого складу, 2% - на інші потреби.

Зазначені капітальні інвестиції передбачається на 66% профінансувати за рахунок власних коштів, на 33% - за рахунок залучення нових кредитів, на 1% - за кошти інвесторів. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую