ye-logo.v1.2

Наїстися по-хмельницьки

Економіка 5681

Ні найвибагливіший гурман, ні навіть затятий вегетаріанець не залишаться голодними, завітавши до Хмельницького. Адже тут завжди можна: втамувати спрагу пивом, „заморити черв’ячка” рибкою, напоїти дітей молоком з калачами, наїстися сиру, м’ясних рулетів і ковбас (з гарніром на будь-який смак), і з

Почнемо з найприємнішого, хоча й менш актуального в січні, ніж у літню спеку, – пива. Вік хмельницького пивзаводу вже давно перетнув позначку „100 років”. Проте смак пива від цього абсолютно не постраждав, а швидше, навпаки, зізнаються любителі хмільного напою. За словами директора ВАТ „Хмельпиво” Олександра Лисюка, на їхньому заводі за рік виготовляється 1 мільйон декалітрів улюбленого багатьма напою. Ще кілька років тому ВАТ „Хмельпиво” виготовляло 12 сортів живого пива (в тому числі темне та безалкогольне), проте згодом чисельність сортів зменшилась. „Зараз ми випускаємо три сорти пива, – розповідає головний пивовар міста, – „Проскурівське”, „Проскурівське-кайф” та „Хмельницьке”. Наші дистриб’ютори постійно доповідають, які сорти користуються попитом у споживачів. Саме тому ми завжди виробляємо те, що людям подобається. У лютому плануємо запустити новий сорт пива – „Проскурівське-преміум”. (Проте, якщо вам ще не виповнилося 18 років, то замість пива ми радимо вживати хмельницьке... молоко. Мінімолокозавод ДП ВАТ „Проскурів” завжди готовий напоїти усіх бажаючих корисним і поживним напоєм!).
А що до пива найкраще? Звісно ж, підкопчені рибка і сир. Широкий асортимент твердих та плавлених сирів, а ще – масла, морозива та кисломолочних продуктів пропонує Хмельницька маслосирбаза. Більше двох сотень найменувань різноманітної продукції вона виготовляє під торговою маркою „Вершковий рай”. У кіосках і магазинах з відповідною назвою можна знайти абсолютно все, що лише можна виготовити із молока! Навіть „Швейцарський” сир! Так-так, хмельничани та гості міста неодноразово мали можливість продегустувати смачний продукт. Багато із них уже зробили його обов’язковою стравою обіднього столу. До речі, кілька років тому в незалежному дегустаційному конкурсі швейцарський сир Хмельницької маслосирбази був удостоєний золотої медалі, як найсмачніший продукт, а підприємство – диплома Міністерства аграрної політики України, а також відзнаку національної асоціації „Укрмолпрому”.
Рибкою та всілякими морепродуктами хмельницьких риболюбителів понад десятиліття забезпечує „Інтерпродсервіс” – найбільше рибопереробне підприємство західної України. Нині підприємство виготовляє понад 50 найменувань рибних пресерів та близько 70 видів солено-копченої продукції. Нещодавно на виробничих площах підприємства було запущено абсолютно нову лінію з виготовлення пресервів з мідій та кальмарів.
А ще рибку у Хмельницькому активно пропонує  ПП „Балтика”. Копчену, морожену, в олії чи власному соку – на будь-який смак.

Найкраща риба – це м’ясо, щиро запевняють любителі ситно попоїсти. ДП „Проскурівм’ясопродукт”, ТОВ „Проскурів-Агро”, ПП „Рикун”, ПМП „Адакс” – завжди готові смачно нагодувати своїх покупців.  Варена ковбаса та шинка, ліверні та паштетні ковбаси, сосиски, сардельки, варено-копчені та напівкопчені ковбаси, копченості з птиці, свинини та яловичини – голова йде обертом від усієї цієї смакоти. До прикладу, ТОВ „Проскурів-Агро” відносно молоде підприємство, яке у 2000-му році розпочало випуск продукції під торговою маркою „Хмельницькі делікатеси”. Продавець одного з м’ясних відділів, що на продовольчому ринку, розповідає: „Хмельничани охочіше купують традиційні ковбаси – „Сервелат”, „Українську смажену”, варену „Лікарську”. А з м’ясних копченостей – балик, стегенця, шинку”.
Якому хмельницькому гарніру віддати перевагу – питання особистого смаку кожного. Адже з цим у місті також – жодних проблем: гречка, пшоно, горох, манка, вівсянка, пшениця, макарони... До речі, ЗАТ „Хмельницька макаронна фабрика” серед десятка промислових підприємств міста, які взяли участь у регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України”, разом із ТОВ „Інтерпродсервіс” та  ПП „Балтика”, визнали найкращими.
ТОВ „Хмельницький комбінат хлібопродуктів”, більше відомий у народі, як „Крупзавод”, що на вулиці Заводській, постачає їх не лише до столу, але й до годівниць домашніх улюбленців. Адже, крім заготівлі, виробництва та реалізації гречаних, горохових та пшеничних зернових комбінат випускає ще й кормосуміш. 
А щоб життя стало іще солодшим – ВАТ „Хмельницький цукровий завод” – найстаріше з діючих промислових підприємств міста – пропонує  підсолодити його солодким „пісочком”!  Чай, кава, капучино  смакуватимуть набагато більше, якщо додати у них ложечку хмельницького цукру. До гарячих напоїв свою продукцію пропонує Хмельницька кондитерська фабрика „Кондфіл”.
На жаль, нині від карамелі льодяникової та з начинкою, глазурованих цукерок, цукрового, горіхового та фруктового драже залишилися лише обгортки і згадки. Зараз на фабриці працює лише один цех (з трьох існуючих), який випускає п’яти- та дев’ятишарові неглазуровані вафлі та шоколадні цукерки в коробках. Хоча й небагато, але – смачно і, головне, своє!
Ще в нас печуть хліб, батони, калачі, булочки, ватрушки та короваї: ВАТ „Насолода”, ТОВ „Фоззі-Фуд”, ПП „Макалюк”, ТОВ „Стіомі-Холдінг”...
Тому й у хмельницьких магазинах можна знайти абсолютно все: від плюшки з родзинками до кількакілограмового торта. „Найбільший наш солодкий витвір, – розповідає Світлана Лачук, завідувач виробництва цеху випічки ТОВ „Фоззі-Фуд”, – двадцятип’яти­кілограмовий торт. Але це ще не межа!”. А ось у приватному підприємстві Сергія Макалюка запевняють, що в них задовольняють кулінарні та естетичні смаки найвибагливіших клієнтів. „Якось робили на день народження торт у вигляді жінки в купальнику, – пригадує дружина Сергія Макалюка Сніжана, – об’ємної, з усіма жіночими принадами... Повірте, вона не залишила іменинника байдужим!”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую