ye-logo.v1.2

Аудитори назвали 5 найпопулярніших порушень при здійсненні публічних закупівель

Економіка 2263
У відомстві кажуть, їхні функції не стільки каральні, скільки спрямовані на упередження та виявлення помилок та порушень ще під час проведення процедури торгів.
У відомстві кажуть, їхні функції не стільки каральні, скільки спрямовані на упередження та виявлення помилок та порушень ще під час проведення процедури торгів.. Фото: publicaudit.com.ua

Протягом минулого року Держаудитслужба (ДАС) провела аналіз 194 процедур закупівель товарів, робіт та послуг.

У відомстві кажуть, вдалося попередити порушення на загальну суму понад 532 мільйони гривень. Відмінено конкурсні торги в 92 випадках на суму 500,5 мільйона гривень та розірвано 44 вже укладені договори. Найтиповіші порушення, які допускають замовники торгів, це:

1. Порушення порядку визначення предмета закупівлі;

2. Порушення порядку оприлюднення інформації;

3. Безпідставне застосування переговорної процедури закупівлі та безпідставне застосування допорогової закупівлі;

4. Оформлення тендерної документації з порушенням вимог законодавства;

5. Невідповідність пропозицій учасників кваліфікаційним критеріям та технічним, якісним і кількісним характеристикам предмета закупівлі.

Варто зазначити, що у грудні минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель». Він законодавчо врегульовує роботу Держаудитслужби, дозволяє проводити контролю за публічними закупівлями та здійснювати їх моніторинг.

Система автоматично шукатиме підозрілі процедури закупівель, які так само автоматично потраплятимуть в чергу на перевірку Держаудитслужби.

У відомстві кажуть, їхні функції не стільки каральні, скільки спрямовані на упередження та виявлення помилок та порушень ще під час проведення процедури торгів.

«До тепер аудитори не мали інструментів, щоб запобігати порушенням на всіх етапах закупівель. Вони могли реагувати на порушення лише після торгів, коли договори вже підписані і гроші переказані. Рекомендації аудиторів щодо розірвання договорів не були обов’язковими для виконання і часто ігнорувались порушниками. Така безкарність значно знижувала ефективність системи публічних закупівель, відлякувала чесний бізнес і породжувала корупційні схеми та махінації», – кажуть у ДАСі.

Нагадаємо, Закон України «Про публічні закупівлі» вступу в дію у серпні 2016 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую