ye-logo.v1.2

Сергій Тігіпко: «Альтернативи пенсійній реформі сьогодні немає»

Економіка 2982
Фото: СВ-Клуб

Для її впровадження необхідно подолати дві проблеми: збільшити кількість працюючих людей і легалізувати зарплату

Минулого тижня віце-прем’єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко зустрівся з журналістами, щоб вкотре обговорити проект пенсійної реформи.
Старіємо…
«Є два шляхи вирішення проблеми: або зменшити пенсії, або просити громадян працювати довше, – впевнений Сергій Тігіпко. –  Україна обрала другий варіант. Трирівнева пенсійна система в нас будується ще з 2004 року, але ми і досі отримуємо пенсії за солідарною системою. Це коли всі працюючі утримують усіх пенсіонерів. Однак перших з кожним роком стає все менше. Вже зараз в нашій країні на 10 працюючих – 9,5 пенсіонера. І, зважаючи на демографічну ситуацію в країні, у найближчі роки ситуація буде тільки погіршуватися. Більшість країн обдумано збільшили межу пенсійного віку і продовжують це робити далі, адже тенденція до старіння населення спостерігається не лише у нас, а й в усьому світі».
Саме тому, на думку Сергія Тігіпка, найперше, що потрібно робити, – збільшувати кількість працюючих громадян. І зростання межі пенсійного віку – перший крок до цього.
«Для успішного проведення пенсійної реформи необхідно збільшити число працюючих, легалізувати і підвищити зарплату, – впевнений Сергій Леонідович. – По-перше, ми посилимо відповідальність роботодавців насамперед за нелегально оформлених на роботу співробітників. Так само потрібно вирішити проблему зарплат в конвертах. На моє глибоке переконання, з економічними порушеннями потрібно боротися економічними методами. По-друге, ми спростимо процедуру прийому на роботу та звільнення насамперед тимчасових або сезонних працівників, а також співробітників, що укладають короткострокові контракти з роботодавцем. Оформляти такого співробітника буде легше, що допоможе багатьом роботодавцям відмовитися від нелегального найму. Третій напрямок – проблема низьких офіційних зарплат. Її також потрібно вирішувати вже сьогодні».
Працювати на себе
В свою чергу Сергій Тігіпко заявляє, що пенсійна реформа ніяким чином не торкнеться соціальних гарантій нинішніх пенсіонерів: «Я ще раз підкреслюю: тим, кому пенсії вже призначені, немає чого хвилюватися. Їх реформа не торкнеться жодним чином. До моменту вступу в силу закону щодо реформування пенсійної системи люди будуть виходити на пенсію за старим законодавством».
Майбутнім же пенсіонерам міністр обіцяє зберегти соціальні гарантії. Також він стверджує, що буде дотримано принцип поступовості, а реформа здійснюватиметься на основі соціальної справедливості. Відтак, пенсійний вік для жінок хочуть підвищити з 55 до 60 років упродовж 10 років (на шість місяців кожного року). Чоловіки, як і зараз, будуть йти на пенсію в 60. Лише для чоловіків-держслужбовців пропонують підвищити пенсійний вік з 60 до 62 років. Максимальний розмір пенсії хочуть встановити на рівні 12 прожиткових мінімумів. Зараз верхньої межі немає в принципі. Мінімальний стаж для отримання соціальної пенсії за віком (50 відсотків мінімальної) хочуть підвищити з 5 до 15 років. Бюджетникам при виході на пенсію пропонують одноразово виплачувати матеріальну допомогу в розмірі 10 місячних пенсій.
Крім того, як стверджує Сергій Тігіпко, найближчим часом в Україні має розпочатися другий етап пенсійної реформи – обов’язкового накопичувального рівня. Його учасниками стануть ті, кому на дату введення системи виповниться не більше 35 років. Передбачається, що накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування почне працювати з того року, коли бюджет Пенсійного фонду буде бездефіцитним. Очікують, що дефіцит Пенсійного фонду Кабмін усуне з 2013 року. Суть накопичувального рівня така: у кожного працівника, кому на дату введення системи буде менше 35 років, з’явиться персональний рахунок, куди роботодавець щомісяця буде переводити частину нарахувань на його зарплату. Спочатку це буде 2 відсотки, зі щорічним підвищенням на 1 відсоток – аж до 7 відсотків.
Виходить, хто більше зароблятиме, у того буде більше персональна надбавка до пенсії. Як стверджує Сергій Тігіпко, кожен працівник буде зацікавлений отримувати «білу» зарплату в повному обсязі, щоб на його персональний рахунок надходили достатні відрахування.
В свою чергу Сергій Тігіпко переконаний, що «… минув час короткострокових рішень. Ми повинні розуміти, що відкладаючи реформу в довгий ящик, в буквальному сенсі ставимо під загрозу виплату пенсій нашим пенсіонерам».
За оцінками міністра, новий закон про пенсійне забезпечення може бути прийнятий вже до кінця березня цього року.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую