ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Що зміниться з першого травня 2018: ціни, тарифи, зарплати

Надія СВІНЦІЦЬКА Економіка 8758
З сьогоднішнього дня на українців чекає чимало змін
З сьогоднішнього дня на українців чекає чимало змін. Фото: fakty.ictv.ua

В Україні з 1 травня 2018 зростуть ціни на квитки Укрзалізниці, а також відбудеться перерахунок субсидій.

Інформаційний портал fakty.ictv.ua перерахував основні зміни, які чекають на українців вже з сьогодні, 1 травня. 

Зарплати та пенсії

До 1 травня усі пенсії військовим будуть перераховані і виплачені в повному обсязі. Про це 11 квітня заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

У травні Пенсійний фонд запустить сервіс, що дозволить отримувати довідки про розмір пенсій і зарплат, а також сплачені внески онлайн.

Субсидії

У травні проведуть перерахунок субсидій на наступний сезон. У квітні знижка надається ще з урахуванням доходів за першу половину 2017 року, а в травні 2018-го – з урахуванням доходів за друге півріччя.

Мінсоцполітики представить у травні Єдиний державний реєстр одержувачів житлових субсидій. Кабмін змінив програму призначення субсидій з 1 травня 2018 року.

Зокрема, субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Крім того, соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання. Вона складе 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт на 1 кв.м. Якщо субсидія призначатиметься на понаднормову площу житла, то норму можуть збільшити на 30%.

Армія

У травні завершиться антитерористична операція на Донбасі та почнеться новий формат під керівництвом Об’єднаних сил. Відповідно до закону, даний порядок передбачає надання органам сектора безпеки і оборони, іншим державним органам України, спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

Що з доларом і бензином

Курс долара, кажуть фінансисти, у травні буде приблизно таким, як зараз. У травні прогнозується курс 26,10-26,20 (купівля) і 26,30-26,40 (продаж). І буде помірне зростання, розповів президент Асоціації українських банків Олексій Кущ, пишуть Вести.

Вартість палива може засмутити українців своїм зростанням. "У травні ціни на бензин можуть зрости на 1 гривню, а якщо гривня просяде, то зростання може бути більш значним", – заявив член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Нацбанк

Нацбанк з 1 травня скасовує добовий ліміт на купівлю-продаж банками валюти. Регулятор також ухвалив рішення збільшити з 1 травня цього року ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку – зменшити з 10% до 8%.

Що у лікарнях і магазинах

У травні у низці міст України стартує пілотний проект із впровадження і застосування електронного рецепта в медичних установах. Йдеться про Вінницю, Дніпро, Івано-Франківськ та Бахмут (Донеччина).

Антимонопольний комітет України у травні завершить дослідження ринків курятини та яєць. Відомство вбачає ознаки олігополії на цих великих ринках.

Транспорт і дороги

В Україні з травня на 12% подорожчає проїзд у поїздах. Укрзалізниця планувала підвищити тарифи ще з 1 квітня. Це не єдине подорожчання залізничних квитків. До кінця року ціни піднімуть ще на 12%. Наприклад, вартість проїзду в купе нічним поїздом у середньому зросте на 100 грн.

До 1 травня повинні бути відремонтовані найбільш проблемні ділянки траси міжнародного значення Київ – Одеса (М-05). Про це розповіли в Укравтодорі. Поточний ремонт почали 3 квітня.

Зв’язок

Найбільший провайдер телекомунікаційних послуг "Воля" з 1 травня вирішив підвищити тарифи на свої послуги в середньому на 7%. Підвищення торкнеться усіх видів послуг, що надаються компанією.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую