ye-logo.v1.2

Німецькі яйця «не пройдуть»

Економіка 3442
Фото: Сергій

На прилавках супермаркетів Хмельниччини з’явилися курячі яйця за ціною менше чотирьох гривень. Наша газета вирішила довідатися, звідки «ростуть ноги» у підозріло дешевого продукту курячого виробництва?

З подачі німецьких фермерів в Україні ледь не спалахнув черговий «діоксиновий скандал». Справа в тому, що у засобах масової інформації  з’явилася інформація про те, що німецькі мережі декількох супермаркетів вилучили партії курячих яєць з маркуванням «біо», в яких виявили діоксин. Місцеві експерти заявили, що отрута з’явилася в яйцях від того, що курей годували українською кукурудзою. Отож, німці почали масово вилучати з продажу діоксинові яйця.
А тут, слідом за скандальною інформацією, на прилавках супермаркетів Хмельниччини  з’явилися курячі яйця за ціною, яка навіть чотирьох гривень не нараховувала.  При цьому ціни на яйця на ринках області були на декілька гривень вищими. А на «домашні», взагалі, зашкалювали за 18 гривень!
«Німці самі ставлять незрозумілі експерименти»
Таку думку висловив аграрний міністр України Микола Присяжнюк в інтерв’ю українським засобам масової інформації. «Німеччина останнім часом розробляла нові добавки на базі сої для свого птахопрому, але вони не кажуть, що ці добавки призвели до нинішньої ситуації, через них міг утворитися діоксин. Вони знайшли крайнього. Це смішно. Невдачі своїх експериментів переклали на сусіда. Чому на Україну? Та через асоціації - адже у нашого екс-президента Ющенка знайшли діоксин... Ця речовина в добривах ніколи не використовується, але вона може потрапити в грунт, наприклад, з опадами. Ми будемо шукати правові можливості захистити нашого виробника», – категорично заявив пан Присяжнюк в інтерв’ю газеті «Сегодня».
А за словами представника об’єд­нання «Німецько-український аграрний діалог» Хайнца-Вільгельма Штру­бенхоффа, німецькі  підприєм­ства отримали комбікорм від голландських трейдерів. Він був зроблений з кукурудзи, вирощеної в Україні. Але про те, що діоксин є в цьому кормі, ніхто не заявляє. Скандал роздули німецькі журналісти.
Лише домислами вважає цей скандал й голова ради директорів Асоціації «Союзу птахівників України» Олександр Бакуменко, за його словами українські кури також їдять українську кукурудзу, і ніколи подібні прецеденти не виникали.
А звідки дешеві яйця на Хмельниччині?
Та, як би там не було, у торговельній мережі за кордоном діоксинові яйця вилучали. Проте, за словами заступника голови облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Володимира Галищука, в Україну, а тим паче – на Хмельниччину, небезпечний продукт не потрапляв. 
«В області, зокрема, у Хмельницькому, продаються курячі яйця вирощені в Україні, – офіційно заспокоює споживачів Володимир Іванович. – Жодної подібної імпортної продукції до нас не завозять. Більше того, наш регіон може забезпечувати цією продукцією себе самостійно». Проте, не секрет, що, принаймні, в Хмельницькому яєць виробництва нашої області важко відшукати. Натомість прилавки ринків завалені яйцями з Вінниці, Волині та… Луганська. «У нас є досить потужні підприємства, зокрема у Кам’янці-Подільському, які займаються виробництвом курячих яєць, – розповідає посадовець. –  У Кам’янці в них є фірмові магазини. Поставляють вони свою продукцію й на решту території області. Проте, багато продукції цього виробника закуповує також Чернівецька область та інші регіони Західної України. Тобто, вибір у споживача сьогодні великий».
Між іншим, дешеві курячі яйця, які з’явилися у торговельній мережі нашої області та продавалися в супермаркетах по ціні менше чотирьох гривень, також завезені. «Їх постачали з підприємств Волинської та Луганської областей і нічого спільного з німецькими вони не мали, – пояснює пан Галищук. – А дешеві волинські яйця тому, що вони першого сорту та, як кажуть спеціалісти, некондиційні, тобто, знесені молодими несучками і не мають відповідної ваги та інших потрібних фізичних показників».    

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую