ye-logo.v1.2

Конфлікт через російську музику в Хмельницькому: активісти збирають підписи до керівника обласного ТЦК та уповноваженого з питань мови

Суспільство 382
Небайдужих просять долучитися до збору підписів
Небайдужих просять долучитися до збору підписів. Фото: автора

Інцидент, який закінчився погрозами зброєю та травмами, набув розголосу.

Сьогодні, 24 липня, у Хмельницькому відбувся брифінг громадських організацій стосовно інциденту, що склався у Хмельницькому між родиною військового ЗСУ та працівником ТЦК, з квартири якого лунала російська музика. Стався він у ніч на суботу, 13 липня, під час комендантської години. Тоді мешканка міста Іванна Якубишина з чоловіком військовослужбовцем, який приїхав у відпустку, почули від сусіда, за їх словами працівника ТЦК, російську музику, що лунала на весь двір. Подружжя зробило сусіду зауваження, яке закінчилося конфліктом з погрозами, зброєю, травмами та втручанням поліції.

Під час брифінгу Іванна Якубишина розповіла, що після інциденту вони разом з чоловіком написали завяу до поліції. Однак, зізналася, вона її вже забрала.

«Вчора у присутності адвоката у нас була розмова з кривдниками і ми дійшли до примирення. Я забрала свою заяву, а вони свою, яку подавали як зустрічну. Чоловік поки не забирав заяви, він перебуває на службі. Ми домовились про матеріальне відшкодування і сусід пообіцяв, що більше такого не повториться», - розповіла пані Іванна.

За словами Іванни Якубишиною, вона забрала свою заяву з поліції

Під час брифінгу Наталія Дурдас, членкиня Ради родин загиблих при Міністерстві у справах ветеранів України, розповіла, що ця ситуація набрала розголосу завдяки коментарям небайдужих в соцмережах. Але її дивує, що деякі люди не бачать проблеми у використанні російської мови чи музики.

«Якби наша мова не мала значення, її не знищували б і не забороняли б. За неї б не вбивали та не катували. Для мене українська мова – це наші кордони, ідентифікація нас як нації. Ворог знищує міста і села, вбиває найкращих доньок і синів країни, і сьогодні продовжують говорити мовою окупантів, при цьому, ще й говорять, що це нормально», - обурюється пані Наталія.

Голова громадської організації «Сила Нації» Юлія Сабій підтримала думку своєї колеги, що потрібно боротися за українську мову.

«За українську мову вбивають, б'ють, нищать. За українську мову можна отримати кулю в скроню. За українську мову ми маємо боротися кожного дня. Жодна свідома людина, жоден свідомий українець не має бути осторонь цієї теми. Не може бути так, що я сьогодні роблю зауваження, а мені пістолет приставляють в груди або до скроні і в наступну мить я маю тілесні ушкодження, або мене взагалі немає», - наголосила Юлія Сабій.

Правозахисниця та волонтерка Аля Возняк на брифінгу розповіла про те, яку відповідальність може нести людина за прослуховування російського контенту в громадських місцях.

«У 2023 році нам представили закон України щодо підтримки національного музичного продукту. Там йшлося про те, що має бути відповідальність за прослуховування російської музики у громадських місцях. Але я не знайшла в законі інформації, що дійсно за це є відповідальність. Сьогодні в інформаційному просторі звучить, що Верховна Рада прийняла законопроєкт про збільшення штрафів за прослуховування російської музики. Але куди мають вноситись зміни, якщо немає статті, яка б притягувала за це до відповідальності?», - каже правозахисниця.

Щодо озвученого інциденту в Хмельницькому, то голова організацій «Тепло рідних сердець» та «Захист – об'єднання волонтерів» Леся Стебло повідомила, що наразі підготували два звернення - уповноваженому із захисту державної мови Тарасу Кременю та керівнику Хмельницького обласного ТЦК та СП підполковнику Володимиру Корпачу, з проханням вжити заходів, щодо ситуації, яка склалась.

Голова організацій «Тепло рідних сердець» та «Захист – об'єднання волонтерів» Леся Стебло каже, що підготували два звернення щодо інциденту в Хмельницькому

Також вона звернулася до громадських організацій, волонтерів, небайдужих активних громадян нашого міста з проханням долучитися до збору підписів під зверненнями.

«Звернення буде перебувати до п'ятниці за адресою: Хмельницький, вулиця Кам'янецька, 76 в приміщенні громадської організації «Захист – об'єднання волонтерів». Чим більше буде поставлено підписів на цих зверненнях, тим більше ми покажемо частині байдужого суспільства те, що ми об'єднанні. Найбільший ворог для України – це байдужість. Найбільший ворог для українців – це безвідповідальне ставлення до мови», - наголосила Леся Стебло.

Читайте також: «Час відважних»: у Хмельницькому планують запровадити нову літературну премію імені Євгенія Ролдугіна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую