ye-logo.v1.2
23 Жовтня, 2020

Хмельницьким підприємцям з міського бюджету відшкодовуватимуть частину відсотків за кредити

Економіка 1949
Міська рада підписала меморандум про співпрацю з сімома банками
Міська рада підписала меморандум про співпрацю з сімома банками. Фото: автора

Максимальна сума для відшкодування - 300 тисяч гривень.

Сьогодні, 6 липня, Хмельницька міська рада підписала меморандум про співпрацю із сімома банками, які працюють на території обласного центру. Згідно документу, з бюджету міста підприємці отримуватимуть часткове відшкодування відсоткової ставки по кредитах в розмірі облікової ставки Національного банку.

Як повідомив міський голова Олександр Симчишин, на останній сесії ухвалили рішення "Про затвердження часткового відшкодування з міського бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб'єктами підприємництва для реалізації інвестиційних проектів" та визначили максимальну суму у розмірі 300 тисяч гривень для відшкодування.

«Ми передбачили, що з міського бюджету буде відшкодовуватися облікова ставка НБУ по взятих кредитах. У бюджеті на наступних пів року заклали один мільйон гривень на відшкодування. Думаємо, цей мільйон - адекватна сума, щоб запустити процес і дати підприємцям кредитуватися і отримувати відшкодування», - зазначив міський голова.

У зеленій залі міськради зібрались представники сімох банків, які працюють в обласному центрі

За його словами, підтримувати будуть ті компанії, які мають інвестиційний розвиток і відповідають стратегії розвитку міста до 2025 року. Це величезна кількість різного роду підприємств.

«Розмір цього відшкодування дуже значущий – 300 тисяч або 17% облікової ставка Національного банку. Тобто, якщо сьогодні комерційний банк видає кредит під 20 %, а підприємець отримує таке відшкодування 17%, то в нього кредит виходить під 3% річних. Наразі середня ставка по кредитах близько 20% залежно від виду підприємництва», - зазначив керівник одного із регіональних управлінь банку Юрій Браніцький.

Банкір додає, щоб скористуватись програмою, бізнесмен має прийти у один із банків-підписантів меморандуму, ознайомитись з її умовами. Якщо все влаштовує, то отримує кредит, а банк подає реєстр усіх позичальників і організовує це відшкодування. Тобто, підприємцю нікуди крім банку не потрібно ходити і на ніяких комісіях його справу розглядати не будуть.

Перелік банків, які підписали меморандум із Хмельницькою міською радою:

Хмельницьке обласне управління ПАТ «Державний ощадний банк України»
Хмельницька філія АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
Хмельницька обласна дирекція АБ «УКРГАЗБАНК»
Філія АТ «Укрексімбанк» у м. Хмельницькому
Відділення вул. Проскурівського підпілля, 81/1 ПАТ «КРЕДОБАНК» у місті Хмельницький
Базове відділення (м. Хмельницький) АТ «Райффазен Банк Аваль»
Регіональне відділення ПАТ АБ  «Південний» в м. Хмельницький
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую