ye-logo.v1.2
17 Лютого, 2020

Прийом декларацій про доходи триватиме до 1 травня

Економіка 2330

Загалом же, за повідомленням начальника Хмельницької МДПІ В’ячеслава Семенюка, цьогорічна деклараційна кампанія не матиме значних відмінностей від минулорічної.

 У яких випадках потрібно подавати декларацію? «Фізична особа зобов’язана подати у 2011 році декларацію, якщо протягом звітного 2010 року вона отримала: доходи (прибутки), які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, пояснює В’ячеслав Петрович. - А також — якщо людина отримувала іноземні доходи та доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (тобто доходи, отримані від нерезидента, фізичної особи, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність)». До таких доходів, зокрема, належать: вартість подарунків, одержаних від особи, яка не є податковим агентом; доходи, одержані від надання майна в оренду або в суборенду особі, яка не є податковим агентом; доходи, які раніше не були обкладені податком з доходів фізичних осіб; сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, за умови що з цієї суми не було утримано податку з доходів фізичних осіб; інвестиційні прибутки; дохід у вигляді вартості успадкованого майна; кошти або майно, отримані як хабар, підтверджені в судовому порядку; доходи від виграшів в азартні ігри; сума нецільової благодійної допомоги, отриманої від благодійника – фізичної особи, платника податку з доходів фізичних осіб  (за умови, що така сума у 2010 році перевищила 1220 грн., а її отримувач не мав права на податкову соціальну пільгу або не використав її протягом звітного року). Крім того, зобов’язані подавати декларацію звільнені з роботи працівники, у яких за результатами проведеного остаточного розрахунку при звільненні не вистачило доходів для сплати податку з доходів фізичних осіб.
За неподання декларації про доходи, несвоєчасне її подання чи подання неправдивих даних передбачена відповідальність - штраф від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую