ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницька АЕС отримала ліцензію на продовження роботи першого енергоблоку

Економіка 2098
Наразі на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 244 доба ремонтних робіт
Наразі на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 244 доба ремонтних робіт. Фото: ілюстративне xaec.org.ua

Наразі тривають передпускові випробування енергоблоку.

Вчора, 25 липня, Хмельницька атомна електростанція офіційно отримала ліцензію на продовження експлуатації першого енергоблоку. Після завершення всіх ремонтних робіт він працюватиме десяток років.

Як повідомляють в інформаційному центрі ВП «Хмельницька АЕС», ліцензію на продовження експлуатації енергоблоку вручив голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков президенту НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському. Підставою для її видачі став позитивний висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки.

«Щоб провести комплекс робіт для продовження терміну експлуатації, енергоблок вивели у планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб. За цей час були проведені заходи з його модернізації та реконструкції. Обладнання, яке відпрацювало проєктний ресурс, працівники станції замінили на сучасні аналоги з вищим рівнем ядерної безпеки. Наразі тривають передпускові випробування», — зазначають у ВП «Хмельницька АЕС».

Як раніше повідомляв сайт «Є», проєктний термін першого енергоблоку завершився у грудні 2018-го. Державна інспекція ядерного регулювання України 18 липня цього року продовжила термін роботи першого енергоблоку ХАЕС до 13 вересня 2028 року. Видача відповідно ліцензії дає остаточний дозвіл на його запуску після завершення запланованих ремонтних робіт і випробувань.

Днями на колегії Хмельницької облдержадміністрації повідомили, що зупинка першого енергоблоку ХАЕС негативно вплинула на економічні показники області.

«Чверть обсягу виробленої промислової продукції області припадає на роботу Хмельницької АЕС. Вимкнення енергоблоку №1 спричинило зменшення індексу промислового виробництва на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 19,6 відсотка. Відповідно це позначилося на загальнообласному показнику», — повідомляють у пресслужбі Хмельницької ОДА.

Нагадаємо, у Хмельницькій АЕС хочуть добудувати третій і четвертий енергоблоки, які у майбутньому мають стати альтернативою виведеним з експлуатації наявних блоків станції.

Читайте також: ОСББ отримуватимуть гранти на заходи з енергоефективності

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую