ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

ОСББ отримуватимуть гранти на заходи з енергоефективності

Економіка 3278
Завдяки грантовій програмі ОСББ зможуть отримувати часткову компенсацію на утеплення будинків
Завдяки грантовій програмі ОСББ зможуть отримувати часткову компенсацію на утеплення будинків. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Фонд енергоефективності планує запустити грантову програму у вересні.

Сьогодні, 25 липня, в Хмельницькій обласній раді пройшов форум присвячений тематиці енергоефективності. В його рамках експерти розповіли про сучасні практики термомодернізації будинків та різноманітні грантові програми.

За підрахунками експертів, впровадження заходів з енергоефективності у житлових будинках і комунальних підприємствах дозволяє заощадити на теплі та електроенергії на 30-40 відсотків. Загальна сума зекономлених грошей для Хмельницької області може сягати до одного мільярда гривень.

Щоб отримати часткову компенсацію витрат на впровадження заходів з енергоефективності, в Україні та області існує кілька програм для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Орієнтовно у вересні цього року ОСББ зможуть подавати заявки на нову грантову програму Фонду енергоефективності України.

«На відміну від програми «теплих кредитів», Фонд даватиме гранти не лише на матеріали, а й на роботи з утеплення багатоквартирних будинків. Зокрема, й на проведення їх енергоаудиту», — розповіла директорка Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну.

За її словами, кожен із заходів з енергоефективності матиме свій відсоток компенсації витрат. Наприклад, Фонд готовий компенсувати ОСББ до 70-и відсотків коштів на проведення енергетичного аудиту, виготовлення проєктно-кошторисної документації та обстеження інженерних систем. На самі заходи виділятимуть орієнтовно 40 відсотків від загальної суми. Решту витрат на себе має взяти ОСББ.

«На відміну від програми «теплих кредитів», Фонд даватиме гранти не лише на матеріали, а й на роботи з утеплення багатоквартирних будинків», Юлія Головатюк-Унгуряну. Фото: автора

«Скориставшись нашою грантовою програмою, співвласники багатоквартирних будинків можуть скоротити свої витрати, користуючись й місцевими програмами. Ми вже підписали відповідний меморандум про співпрацю з Хмельницькою міською радою», — зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Щоб отримати грант на утеплення багатоквартирного будинку, його співвласники найперше повинні прийняти відповідне рішення. Далі проводиться енергоаудит будівлі й через банк подається заявка у Фонд енергоефективності. Після перевірок виготовляється проєктно-кошторисна документація і проводяться заплановані роботи з енергоефективності. На кожному з етапів ОСББ отримує часткову компенсацію своїх витрат. Необхідні консультації можна буде отримати від регіонального радника Фонду, які працюють у кожній області.

Також Юлія Головатюк-Унгуряну зазначила, що така грантова програма поки діятиме лише для ОСББ. Проте є ймовірність, що з дозволу нового уряду, аналогічні гранти почнуть виділяти приватним домогосподарствам та на розвиток альтернативних джерел енергії. 

Читайте також: Що гальмує розвиток сонячної енергетики на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую