ye-logo.v1.2

Підприємці просять парламент зберегти спрощену систему оподаткування

Економіка 2062
На думку, автора електронної петиції чинне законодавство нівелюють спрощену систему оподаткування, обліку та звітності ФОПів
На думку, автора електронної петиції чинне законодавство нівелюють спрощену систему оподаткування, обліку та звітності ФОПів. Фото: ілюстративне з архіву реакції

Вони зареєстрували петицію з вимогою підтримати законопроєкт, який скасовує РРО та «кешбек».

На сайті Верховної Ради України зареєстрована електронна петиція з вимогою до нардепів підтримати законопроєкт №3853-1. Він стосується збереження спрощеної форми оподаткування для фізичних осіб-підприємців. Зокрема, у цьому законопроєкті пропонується скасувати механізм «кешбеку» та дати «спрощенцям» право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Автор електронної петиції зазначає, що восени минулого року парламент прийняв два закони, які фактично нівелюють спрощену систему оподаткування, обліку та звітності ФОПів. Їх ухвалення пройшло без консультацій зі середовищем підприємців та без проведення ґрунтовних досліджень. Натомість запропонований в електронній петиції законопроєкт має на меті відокремити дрібний бізнес від великого.

На порталі Верховної Ради України вказується, що цей законопроєкт був зареєстрований 17 липня цього року. У ньому пропонується змінити граничні обсяги доходів для застосування спрощеної форми оподаткування для І-ІІІ груп фізичних осіб-підприємців. Зокрема, для першої групи він має становити 245 розмірів мінімальної заробітної плати, для другої — 1230, для третьої — 1720. У законопроєкті передбачено, що ФОПи можуть не використовувати РРО зі встановленням порогового обсягу доходів у 820 розмірів мінімальної заробітної плати. Крім того, він скасовує механізм «кешбеку», який на думку авторів законопроєкту є корупційним й антиконкурентним.

Отож, щоб Верховна Рада України розглянула електронну петицію з вимогою підтримати законопроєкт №3853-1, вона має до 28 жовтня цього року набрати 25 тисяч підписів. На момент написання матеріалу її підтримало понад чотири тисячі громадян.

Кореспонденти сайту «Є» підготували покрокову інструкцію, яка допоможе розібратися як можна проголосувати за ту чи іншу електрону петицію на сайті петицій Верховної Ради України:

1. Зайти на сайт електронних петицій Верховної Ради України та зареєструватися на порталі — натиснути верхню з правого боку кнопку «Реєстрація».

2. Заповнити усі обов’язкові поля реєстрації, позначені червоною зірочкою. Для реєстрації краще використовувати електронну скриньку Gmail.com або ukr.net, однак у жодному разі не з доменом «ru», тобто російських ресурсів. Заповнивши необхідні поля, натиснути на кнопку «Створити обліковий запис». Після цього ресурс перекине на іншу сторінку, де потрібно ввести запропонований код англійськими літерами, враховуючи їх розмір, і натиснути кнопку «Підтвердити».

3. Опісля потрібно ввели код підтвердження, який має прийти СМС-повідомленням на ваш мобільний телефон. Іноді потрібно чекати на код підтвердження 10-15 хвилин, тому не варто закривати сторінку реєстрації.

4. Підвередивши реєстрацію, на вашу електронну скриньку майже одразу має прийти електронний лист з підтвердженням реєстрації. Щоб завершити процес, перейдуть за запропонованим вам електронним посиланням. Усе — ваш обліковий запис активовано!

5. Після цього ви можете входити у ваш обліковий запис, натиснувши на кнопку «Вхід», яка розташована вгорі з правого боку. Після цього ви вводити вашу електронну пошту та пароль, який надійшов вам на електронну пошту,

6. Далі можна знайти електронну петицію, яка вас цікавить. Або, якщо ви хочете підписати електронну петицію на підтримку ФОПів, перейдіть за гіперпосиланням. Там натисніть на червону кнопку «Підтримати».

7. Опісля вам на електронну скриньку прийде лист з підтвердженням. У ньому натисніть на посилання «Підтвердити підпис петиції». Вітаємо — ваш голос зараховано!

Нагадаємо, підприємці вже неодноразово виходили на акції протесту проти РРО і механізму «кешбеку». Зокрема у Хмельницькому. Вперше у жовтні минулого року підприємці вимагали Володимира Зеленського поставити вето на законопроєкти, які, на їх думку, знищують малий бізнес. Однак центральна влада не прислухалася до мітингувальників. Тому на повторній акції протесту в лютому цього року підприємці вимагали скасувати РРО та механізм «кешбеку».

Читайте також: Бізнес області кличуть презентувати місцеву продукцію в Білорусі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую