Гаряча тема:
- Війна
Другий енергоблок Хмельницької АЕС під’єднали до мережі раніше запланованого терміну
У «Енергоатомі» сподіваються, що це дозволить відмовитися від імпорту російської електроенергії.
Вранці 15 лютого енергоблок №2 Хмельницької атомної електростанції під’єднали до Об’єднаної енергосистеми України. Його під’єднання відбулося на місяць раніше від запланованого терміну. Про це розповіли в Інформаційному центрі ХАЕС.
За інформацією пресслужби Хмельницької АЕС, раніше було заплановано, що ремонт другого енергоблоку триватиме 198 діб. Проте його вдалося завершити за 171 добу. Це дозволило під’єднати енергоблок на місяць раніше від запланованого терміну.
«Скорочення терміну виконання ремонтних робіт вдалося досягти завдяки злагодженій та наполегливій роботі персоналу Хмельницької АЕС та підрядних організацій, — розповідають в Інформаційному центрі ХАЕС. — Зокрема, було відремонтовано 2 тисячі 686 одиниць та замінено 51 одиницю обладнання енергоблоку. Також було модернізовано системи, важливі для безпеки турбінного та реакторного відділень, проведено заходи з поточного продовження їх терміну експлуатації».
«Під’єднання другого енергоблоку Хмельницької АЕС забезпечить надходження в мережу країни додаткову тисячу мегават. Ми сподіваємося, що це розв’яже усі питання забезпечення потреб України в електроенергії в зимовий період», — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.
Як додають у пресслужбі «Енергоатому», додаткові тисячу мегават — це об’єм електроенергії, який дозволить під час критичного навантаження на мережу України відмовитися від імпорту електроенергії з Російської Федерації. Імпортувати її країна змушена через дефіцит вугілля та аварійні ремонти на вітчизняних теплоелектростанціях.
Нагадаємо, вранці 13 лютого на другому енергоблоці Хмельницької АЕС під час проведення випробувань сталася аварійна зупинка реакторної установки. На атомній станції цей пояснили знеструмленням енергоблоку. Й додали, що ця подія не становила жодної небезпеки.
Цей факт того ж дня підтвердили у Державні інспекції з ядерного регулювання України.
«Зауважень щодо роботи персоналу не було. Наразі створена комісія з розслідування причин порушення. Радіаційний стан на майданчику Хмельницької АЕС не зазнав змін, а фізичний захист перебуває у штатному режимі», — зазначили у пресслужбі Державної інспекції.
Читайте також: У снігові замети на Хмельниччині потрапили дві швидкі та автобус
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: