ye-logo.v1.2

Хмельницький аеропорт готується до відновлення вантажних перевезень

Економіка 5662
Цьогоріч також заплановано провести поточний ремонт злітно-посадкової смуги
Цьогоріч також заплановано провести поточний ремонт злітно-посадкової смуги. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про це свідчить придбання необхідного обладнання.

Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» придбало рентгенотелевізійний інтроскоп, вартістю понад мільйон гривень. Це обладнання використовують для виявлення у багажах заборонених предметів. Відповідний договір був опублікований вчора, 29 червня, на порталі публічних закупівель «Прозоро».

Рентгенотелевізійний інтроскоп вдалося придбати лише з третьої спроби. Перші два тендери скасували, адже на них подавався лише один учасник — товариство з обмеженою відповідальністю «НК Сістемс». Відтак третю закупівлю довелося провести за переговорною процедурою, тобто без аукціону.

Згідно з укладеним договором, рентгенотелевізійний інтроскоп моделі «CX 100100 TI» коштує 1 мільйон 191 тисячу гривень. ТОВ «НК Сістемс» має надати його КП «Аеропорт Хмельницький» максиму до 31 грудня цього року. А також — змонтувати його, під’єднати до електромережі, налаштувати, протестувати й навчити персонал летовища користуватися обладнанням.

Для чого необхідний придбаний інтроскоп?

Побачити інтроскоп за роботою могли усі, хто хоч раз сідав на літак в аеропорту. Саме через нього проходить весь багаж. Його просвічують рентгенівським промінням, яке допомагає виявити заборонені речовини або небезпечні предмети. Наприклад, зброю та вибухівку. За допомогою інтроскопа також можна перевіряти кореспонденцію, поштові посилки та великогабаритні вантажі.

Власне таке обладнання необхідне місцевому летовищу для відновлення вантажних перевезень авіаційним сполученням. Про це говорили у квітні на сесії Хмельницької обласної ради.

«До кінця цього року КП «Аеропорт Хмельницький» має провести низку заходів, щоб приймати вантажні літаки на замовлення «Нової пошти». Також комунальне підприємство мусить завершити розробку проєктно-кошторисної документації на реконструкцію аеродромного комплексу. Це дозволить залучити державне фінансування. Ще одним завданням є проведення експертизи нинішньої злітно-посадкової смуги, щоб чітко розуміти, що потрібно зробити для забезпечення внутрішніх та міжнародних авіаперевезень», — розповів тоді заступник голови Хмельницької облради Володимир Гончарук.

Що відомо про постачальника обладнання?

За інформацією ресурсу «YouControl», ТОВ «НК Сістемс» зареєстроване у Києві. Його керівником зазначений Любач Вадим Юрійович, а засновником — Галкін Владислав Едуардович.

Цього року ТОВ «НК Сістемс» також вигравало тендери на постачання інтроскопів комунальним підприємствам «Міжнародний аеропорт «Чернівці» імені Леоніда Каденюка», «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», «Аеропорт Вінниця», АТ «Укрпошта».

Які ще роботи мають бути проведенні на хмельницькому аеропорті?

Власне нині все ще триває розробка проєктно-технічної документації для реконструкції летовища з проводженням нинішньої злітно-посадкової смуги. Затвердити її можна буде лише після проведення ще однією доволі непростої та коштовної експертизи — оцінки впливу на довкілля.

Для її виготовлення КП «Аеропорт Хмельницький» вже провело необхідний тендер. На ньому перемогло київське ТОВ «УкрЕкоКонсалт», яке за свої послуги запропонувало 998 тисяч гривень. Згідно з підписаним 25 червня договором, це товариство має провести оцінку впливу на довкілля до кінця 2021 року.

Оскільки повну реконструкцію летовища можна очікувати лише у наступні роки, поки що комунальне підприємство має провести поточний ремонт злітно-посадкової смуги зі заливкою швів, що ймовірно теж необхідне для прийняття вантажних літаків.

Тендер для визначення підрядника для проведення таки робіт запланований на 12 липня. Очікувана вартість визначена на рівні 1 мільйона 127 тисяч гривень.

Нагадаємо, комунальному підприємству «Аеропорт Хмельницький» наразі вже вдалося запустити роботу малої авіації. 

Читайте також: Яким буде тариф на електроенергію з 1 липня: що вирішив уряд

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую