ye-logo.v1.2

Три завдання і 11 мільйонів гривень: що планують зробити в аеропорту Хмельницького до кінця року

Економіка 4374
Цього року на аеропорт Хмельницький з бюджетів міста і області планується 11 мільйонів гривень
Цього року на аеропорт Хмельницький з бюджетів міста і області планується 11 мільйонів гривень. Фото: з архіву автора

Із обласного бюджету додали грошей для КП «Аеропорт Хмельницький».

Сьогодні, 8 квітня, депутати Хмельницької обласної ради прийняли зміни до програми розвитку КП «Аеропорт Хмельницький» і додали із бюджету області майже 6,5 мільйона гривень.  

Як пояснює директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока, перед підприємством стоїть три головних завдання до кінця цього року. 

«Сьогодні депутати виділили з обласного бюджету 6 мільйонів 497 тисяч гривень. Це дасть можливість завершити розробку проєктно-кошторисної документації (ПКД) на реконструкцію аеродрому, провести експертизу цієї ПКД і отримати висновок з ОВД (оцінка впливу на довкілля - авт). Також ці кошти необхідні для проведення експертизи злітно-посадкової смуги та для поточних робіт, щоб відновити перевезення вантажів, як для великого, так і для малого та середнього бізнесу. Це головні завдання, які стоять перед нами на 2021 рік», — пояснив Валерій Сорока і додав, що загалом ПКД коштує 9 мільйонів 930 тисяч, оцінка впливу на довкілля коштує трохи більше одного мільйона гривень і 900 тисяч гривень експертиза. 

Валерій Сорока переконаний, що до кінця року КП "Аеропорт Хмельницький" матиме проєктно-кошторисну документацію і всі необхідні експертизи 

Для того, щоб виконати усі необхідні роботи, частину коштів додадуть із бюджету Хмельницької громади. У цьому запевнив заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук. Він зазначив, що є домовленість із Хмельницькою міською радою, щодо виділення 4,6 мільйона гривень із міського бюджету.    

Щодо термінів, то перевезення вантажів попередньо, за словами Валерія Сороки, планують відновити до липня-червня, а проєктно-кошторисну документацію зробити до вересня-жовтня цього року. 

«Ми вже зробили дуже багато роботи за останні декілька років для відновлення нашого аеропорту. За минулі три з половиною роки, спільно з обласною радою і прокуратурою, нам вдалося відсудити дев’ять земельних ділянок, що дало можливість розробити проєкт землеустрою і вже невдовзі ми отримаємо кадастровий номер на ці ділянки. Також вдалося отримати майно Украероруху на загальну суму 20,5 мільйона гривень, що дало можливість відновити електропостачання на території аеропорту. У 2018 році вдалося погасити усі заборгованості, а це майже 6,3 мільйона гривень. За останніх три роки підприємство не має заборгованості», — переконує Валерій Сорока. 

За його словами, ще не маючи великих можливостей, КП «Аеропорт Хмельницький» потроху заробляє кошти і якщо у 2017 році підприємство мало дохід у розмірі 17,5 тисяч гривень, то у минулому, 2020 році — вже 706 тисяч гривень. У разі відновлення вантажних перевезень, за словами Валерія Сороки, підприємство матиме можливість заробляти додаткові кошти, а завершення розробки проєктно-кошторисної документації дозволить включити аеропорт до Державної програми фінансування.

Читайте також: Понад дві сотні маршруток та автобусів у Хмельницькому обладнають валідаторами

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую