ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Місцеву пам’ятку на Хмельниччині можуть продати за пів ціни

Економіка 4272
Особняк адвоката Периторіна вже четвертий раз поспіль виносять на аукціон
Особняк адвоката Периторіна вже четвертий раз поспіль виносять на аукціон. Фото: з презентації на порталі «Прозоро.Продажі»

Початкову вартість особняка знизили до понад 159 тисяч гривень.

Сьогодні, 23 липня, мав пройти аукціон з приватизації особняка адвоката Периторіна, який збудували у Деражні орієнтовно у 1917 році. Однак торги не відбулися: напередодні їх скасували та оголосили нові. Й тепер цю архітектурну пам’ятку місцевого значення виставили на продаж, знизивши її початкову ціну на половину.

Цей одноповерховий будинок площею 712,9 квадратних метрів розташований у Деражні на вулиці Миру, 89. Нині він належить Міністерству юстиції України. Як писав сайт «Є», особняк міг отримати нового власника ще у квітні. Тоді на торгах переміг ФОП Вареник Олександр Сергійович з Брусилова Житомирської області, який запропонував за особняк 500 тисяч гривень і 10 копійок, що на понад 180 тисяч вище за початкову вартість. Однак невдовзі з незрозумілих причин він відмовився від такого придбання. Далі його вчинок повторила наступний переможець — ФОП Мартинюк Ольга Антонівна зі села Підлісне, що на Деражнянщині.

Тому регіональне відділення Фонду державного майна оголосило на 25 червня повторний аукціон. Початку ціну знизили на половину: з 319 тисяч 379 гривень до 159 тисяч 689 гривень і 50 копійок. Втім, ці торги достроково скасували через неясності у чинному законодавстві щодо 59-відсоткового зниження вартості об’єктів малої приватизації.

Цінові гойдалки тривають: вартість особняка знову понизили

На аукціоні, який мав пройти 23 липня, початкову вартість особняка адвоката Периторіна повернули до 319 тисяч 379 гривень. Проте напередодні ввечері представники Фонду держмайна скасували ці торги. Причиною стала відсутність учасників. Не було навіть одного охочого.

Відповідно 22 липня було оголошено повторний аукціон і знову знижено початкову ціну на 50 відсотків, тобто до 159 тисяч 689 гривень і 50 копійок. Його проведення запланували на 25 серпня.

Нагадаємо, цей особняк, який нині має статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, ймовірно збудували у 1917 році. Тоді місцевий адвокат Периторін спершу використовував його як житловий будинок. А у 1918-му здав оренду для відкриття гімназії. Після приходу радянської влади гімназію у 1921 році перетворили у трудову школу.

Поки що він перебуває на балансі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Нині площа будівлі складає 712,9 квадратних метрів. Крім першого поверху, особняк має підвальне приміщення та прибудовану котельнею.

До теми: Хмельницька облрада розпродає майно психіатричної лікарні та закладів оздоровлення

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую