ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Нарахування «температурних коефіцієнтів» споживачам газу узаконив Верховний Суд

Економіка 2670
Проти нарахування «температурних коефіцієнтів» виступали як споживачі, так і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Проти нарахування «температурних коефіцієнтів» виступали як споживачі, так і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Фото: з архіву

Облгази вважають, що побутовим споживачам необхідно донараховувати додаткові об’єми газу, понад ті, які визначені за показаннями лічильника газу.

Верховний Суду визнав правомірним нарахування облгазами так званих «температурних коефіцієнтів». Про це повідомляє ГазПравда з посиланням на оприлюднену 30 листопада постанову суду.

Як зазначають в повідомленні, це рішення останньої інстанції, тож не підлягає оскарженню.

«Судді Великої Палати Верховного Суду залишили рішення суду попередньої інстанції в силі. Відповідно, доплата за приведення до стандартних умов («температурні коефіцієнти»), що нараховувалася облгазами до листопада 2020 року, визнана законною», - пише ГазПравда.

Додають, на практиці це означає, що тим, хто сплатив за коефіцієнти, їх уже не компенсують. А тим, хто сподівався на скасування коефіцієнтів через суд, виставлять борг. І облгази матимуть право його стягнути.

Як пише ГазПравда, «температурна епопея» тривала з осені 2018 року.

«Облгази вважають, що побутовим споживачам необхідно було донараховувати додаткові об’єми газу, понад ті, які визначені за показаннями лічильника газу, - зазначають в повідомленні. - Однак проти такої практики виступили як споживачі, так і регулятор - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Бо втрати «від стискання газу» вже закладені в тариф на розподілу газу. Тож побутові споживачі мали б сплачувати суто по лічильнику».

За цей час побутові споживачі з багатьох областей неодноразово оскаржували практику виставлення додаткових коефіцієнтів у судах першої інстанції. Проте облгази оскаржували ці рішення вже в судах вищої інстанції.

Влітку 2020 року за справу взявся Верховний Суд. Але засідання суду з цього питання регулярно переносили. Наразі ж «крапка», яку в історії коефіцієнтів поставив Верховний Суд, виявилася не на користь споживачів.

Розв’язати проблему «температурних коефіцієнтів» намагався й регулятор – НКРЕКП. Проте не вдалося. Його постанови «про заборону приведення до стандартних умов» оскаржили самі облгази. Касаційний адміністративний суд Верховного Суду визнав окремі з них протиправними.

Читайте також: Тариф на доставку газу зміниться: чого очікувати мешканцям Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую